@hopnakop nije radila gondola zbog jakog vetra, ali bi @skijalištasrbije morala da organizuju u tom slučaju prevoz do prve žice koja radi za sve vlasnike skipasa! Ja sam im već pisala mejlove,ali ta firma je država u državi i teško je sa njima. Svako ozbiljno skijalište ima shuttle bus koji koji kruži skijalištem i besplatan je za sve vlasnike ski pasa. Oni barem samo za situacije kad ne radi gondola, bi trebalo da organizuju bus.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zašto danas ne radi gondola? Jel ima bus do Brzeca za ovakve slučajeve a i inače?
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Poz Aco, koje su tvoje prognoze za ovaj vikend?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Duboka je sužena pa jos uz hupstere bila je mesto konstantnih padova. Vodite racuna, taj deo nema vise od 4m i posle podne je haos nastao. Bolje da se zatvori staza nego onako da se ostavi. Sa jedne strane crvena ograda, sa druge ambis. Ima pocetnika, ne znam kom je palo na pamet da je ono dobro resenje.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Bruka i sramota je naplacivati ulaz u mali parkic za decu u dolini sportova
(+66) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zašto je opet zatvorena staza Crna duboka
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-47)To je više do pitanja vremenskih uslova.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Za ski pas je tvoja greška, nije dužan radnik o tome da razmišlja, a za sve ostalo si u pravu. Kada se turista pojavi na Kopaonika, svi vide znak " € " umesto čoveka, i umesto da ispoštuju tog čoveka, svi gledaju kako da ga oglobe. Prvo eko taksa, a kante sa smećem nema ko da isprazni, zatimo lopatari, umesto da postoje službe koje će da uređuju parking i da naplaćuju, a ne da me zaskaču paravojne formacije iz žbunja, zatim ski servisi sa raspadnutom opremom. Dobro bi bilo da se zna i koliko je ljudi ostalo bez skija ove godine, da bi prilazili na svoju opremu.
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Xyz a gde sam ja to rekla da sam sebi pokvaila dan 🙂 Ne volim da ćutim na bahatost i bezobrazluk, nebitno da li je u pitanju 300 ili 3000din, i ako bar neko ko je ovo pročitao ne plati duplo ski kartu, smatraću da je moj komentar bio od koristi.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Jel mi se cini ili su staze dosta mekane? Vec oko 11 je sve bilo kacamak osim krcmara… Jel ovako bilo i ranijih dana, prethodnih sezona… Jaca guzva danas u odnosu na prosle dane… Pozz skijasima!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)@ŽikoKGAko želimo biti civilizovano društvo, onda bi trebalo i da se suzdržimo generalizacija i komentara koji mogu zvučati, pa, i šovinistički.Bejah više puta u arapskom svetu, jednom i u Egiptu, i niko me nije prevario, nit sam se osetio nepoštovanim. Trgovina je važan deo njihove tradicije, i cenjkanje je prosto tamo običaj. Jednostavno, imaju takvu kulturu trgovanja i to je tako. A ko nema mentalni kapacitet to da shvati, i treba da plati 5 puta više za stvar nego što ona realno vredi, i nego što bi prodavac bio spreman da je proda.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Xyz"isu mi jasni ljudi koji odu na odmor da bi primecivali svaki problem od 300din "Nije problem dati i 5000din, nego sitne duse koje idu bas na to da sebi ne upropastis odmor,[img][/img] a oni da budu bogatiji za tih 300din. Ne trebamo se pretvoriti u Egipat gde na svakom koraku neko hoce da prevari naivne turiste, vec na civilizovano drustvo koje postuje svakoga.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Fantastične su nove kamere! Ne mogu da provalim gde su neke od njih locirane. Na primer ova: https://www.infokop.net/webcam-kopaonik-pancic6.jpg - na kojem je ona objektu? Još jednom: sve pohvale za nove kamere!
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Nije sve u problemima Kopa Ima nesto i u nedostatku kvalitetne reproduktivne aktivnosti :-) Nisu mi jasni ljudi koji odu na odmor da bi primecivali svaki problem od 300din Jer eto nece niko da vas pravi budalama. A vi zbog 300 din pokvarite sebi dan
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-52)Pozdrav svima, želela bih da ukažem ovde na par neprijatnih situacija koje su mi se desile prošlog vikenda, u nadi da će se nešto ubuduće promeniti. -Za subotu dopunim ski pas online, na karticu koju sam već imala od decembra. To je u redu, funkcioniše i ne mora da se ide na šalter ni do aparata za preuzimanje karata. Ali avaj, za poludnevni ski pas nema online dopune. Dolazim na šalter, tražim dve poludnevne karte. Gospođa me pita za ime, kažem, ona mi čita moj datum rođenja, za dete isto. Izdaje mi karte, sa stavkom na računu 2x180din! Dakle nije dovoljno što su već naplatili, po mom mišljenju neosnovano 180din samo za one kartone, nego treba izgleda duplo naplatiti ako može! Pitam gospođu, zašto ste mi naplatili nove ako ste već videli da imate moje podatke u sistemu. Ona kaže, ne zna da li su karte od prošle godine i nije njeno da mene to pita. Ja ne želim da platim nešto duplo ako ne moram, iz principa, ona prvo nevoljno nudi da stornira račun, a onda zaključuje kako se "njoj ne isplati da se muči s papirologijom za male pare" i da joj je bolje da mi to vrati iz svog džepa, valjda da se izdigne iznad mene, ili da mi ukaže na to da sam cicija, šta li. Ja kažem, ne treba iz vašeg džepa, samo tražim regularno ono što mi pripada. Ljudi iza već slušaju, gospođa se nervira i daje mi 360din, valjda samo da me otkači. Kažem joj da je u redu, ali da bi bilo bolje zbog drugih ljudi te info negde istaći, da se ne naplaćuje duplo, ili omogućiti dopunu online i za poludnevni. Da bi ona zaključila kako ona nije citiram "baba Vanga" i kako ne daje info već samo prodaje karte. Neprijatna i drska. Žalosno. Po sistemu, ako prođe-prođe. -druga situacija, ski servis pored staze KG. Dolazimo ispred, čovek nas uvodi unutra, detetu obuvaju pancerice, nameštaju skije itd. Srećom setim se tad da pitam za cenu, iako sam već proverila telefonom ranije koliko treba da bude, samo da potvrdim. Kad, reče čovek oko 1000din više od dogovorenog! Pitam zašto, i tek onda dobijam info da imaju dva lokala, jedan do drugog, i da su u tom drugom skije od prošlih sezona i jeftinije. Pitam zašto mi to nije rečeno, i kako me je "slučajno" uveo u skuplji deo, već spremna da izujem dete. Odjednom, kaže da će mi naplatiti tu opremu po nižoj ceni, valjda mu bilo glupo. Opet, sistem ako prođe-prođe. Turistu gledaju kao mašinu za uzimanje novca, na sve moguće načine. Da ne spominjem ostale probleme, kao što su prekomerna gradnja, motorke sanke kojima jure po stazama, bahatost pojedinih skijaša koji gaze po tuđim skijama, kamikaze na plavim stazama, kombije i automobile na pešačkim stazama, nepostojanje toaleta i kanti za đubre, itd, o svemu tome je već pisano mnogo puta. Možda će se neko zapitati, zašto onda još uvek dolazim na Kop. Zato što sam tu davno proskijala, zato što mi je blizu, zato što su staze meni lično divne, samo kad se makne iz centra i gužve, ima ih za uživanje koliko hoćeš, zbog borova, vazduha i ambijenta, još kad sunce sija, milina. Ali, pored svega navedenog, Kop je dobar da se dođe na par vikenda da mine želja i to je to. Nažalost, nije nikad problem u prirodi, već u ljudima.
(+115) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)O super,preseljene kamere,sad se bar vide koliki su redovi 😅
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@ michkoBas tako.Bio sam i ja sa porodicom bas tada kada su je pripremali.To je bukvalno stakleni beton.Staza preorana i napravljeni neki poprecni bregovi koji su preko pola metra visine.Onda konstantno visednevno zalivanje.Pa onda sajle i ratraci koji mnogo puta predju jednu uzduznu liniju.I tako celu stazu.Cak sam i posmatrao kako je testiraju njihovi ljudi iz organizacije jer je za zenski super G bila spojena Tomba,6 i deo 4. To je jedna ozbiljna staza sa ozbiljnim konstantnim nagibom,sirinom,sve.Boze dragi kako te skije zvone i koji je to pritisak na skiju.Nisam probao jer je takmicenje tek trebalo da pocne za par dana pa je sve bilo zatvoreno ali mi rekreativci realno nemamo tu sta da trazimo,samo da po onom ledu eventualno otklizamo do kraja.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)ALEX- Biće dinamično vreme, ali nema opasnosti za neko kritično topljenje snega na stazama. MISKE- Vikend još uvek celodnevni minus... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@ zvezdarac Ako mogu da se ubacim u konverzaciju, mogu da posvedočim šta sam video na Tombi u Banskom pre tri godine kada su pripremali stazu za ženski SG. Svaki dan iz kafića koji se nalazi na samoj stazi sam posmatrao šta ljudi rade. Prvo su "uzorali" stazu nečim što liči na riper, zatim priključili vatrogasna creva i polivali stazu do besvesti. Neposredno nakon toga preko tog dela prelazio bi ratrak 20ak puta istim tragom bez spuštanja onog dela pozadi dok se taj vlažan sneg ne pretvori u ledenu ploču (bukvalno). Nakon toga još puno lopatanja, grabuljanja dok se ne dobije glatka površina. Kad završe sa jednom deonicom pomeraju se na sledeću i sve iz početka. Imao sam priliku da kratkim delom pređem ukoso preko te staze, to je nešto posebno i ludo. Recimo ovako: od 10 rekreativnih skijaša, 8 sigurno pada čim se nađe na takvoj stazi, kakva je to borba za život po tom ledu sačuvaj Bože. A tvrdo kao beton. Oduvek sam imao ogroman respekt prema skijašima, ali nakon ovoga ih gledam kao vanzemaljce. Prosto mi je neshvatljivo da neko po takvom ledu juri i zalama pri brzini od 100km/h. Pretpostavljam da će tako pripremati i na Kopu. Ako sam nešto propustio oko pripreme, dopunite...
(+69) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aco cacakKakav se ovo topliji period nazire? Da li ima ozbiljnijih pretnji po visinu snega na stazama? :(
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Poz Aco, koje su tvoje prognoze za ovaj vikend?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@stevsDa li bi mogao da se postavi neki tekst o načinu pripreme staze za takmičenje (imam neki osećaj kao da je bio već na portalu pre takmičenje prošle godine ali nisam našao)?Na kameri se vidi kako radnici počinju pripreme, koriste neka creva i slično. Čini mi se da će polivati stazu.Bilo bi lepo pročitati neki takav članak. Hvala.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ni vise kamera ni glupljih pozicija i lokacija gde su postavljene ne videh nigde...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-37)@pedja A druže svi i mi i oni znaju sta bi imalo smisla, cim postavili kamere ljudima malo sad i Jaram i Marine vode…
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@sm4rk0 Hvala najlepše, promaklo mi je ovo pojašnjenje. Mislim da je ovo prava stvar, jedna kamera koja hvata jako široko. Imalo bi smisla postaviti još neku na prometnim mestima ako se steknu uslovi. Vrh Malog Karaman, Jaram, Gobelja...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Peđa:Rekao bih da je u pitanju jedna ili možda dve kamere koje se pomeraju i zumiraju (pan-tilt-zoom) i na svaki minut se beleži jedan snimak, a snimci se "vrte" na pet minuta.Stevs je u komentaru na članak "Otklonjen kvar na žičari Pančićev vrh" Link >>> 30.01.2022 u 16:26 napisao:6. Pre dva dana smo u saradnji sa Led Mrežom Srbije postavili kamere koje gledaju na Dolinu sportova (prethodna kamera nije uklonjena našom krivicom, već je izgrađen hotel ispred nje). Sada možete da gledate uživo stanje na polaznim žičarama iz Doline sportova. U koliko rešimo problem sa internet vezom (CGNAT), imaćete i uživo stream. Kada bih vam rekao, da već par meseci pokušavamo da rešimo kameru iz Doline sportova, većina bi rekla “jeste kako da ne i što baš sada”.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Stevs daj neki info za ove divne nove snimke. Da li je u pitanju jedna kamera ili više njih? Da li se planira live streaming ili će ostati samo ovako statično? Sve u svemu sve pohvale za ovako nešto!
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja ne znam ni jedan ski centar na svetu, koji ima vise kamera od Kopaonika.
(+39) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Baš se pitam što nisu radile kamere. Bahato i bezobrazno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-50)Sve pohvale za nove kamere koje gledaju najopterecenije zice!!!! Sad se lakse prati kad ne treba ici u Centar!!!!
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Evo posle 2 nedelje uslisena molba i sad imamo i najbitnije kamere koje gledaju najopterecenije zice!!!! Hvala svima koji su to omogucili!!!!
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo ja sam bio gore za vikend, da odgovorim za guzvu:jedina zica za 2 dana skijanja na kojoj sam cekao vise od 2 minuta je bila Garaman greben, mozda sam 10 minuta proveo u redu. Istini za volju to je bio i jedini put kada sam dosao do doline sportova, dolazio sam iz Brzeca, i ceo drugi dan sam proveo na Gobelji i potezu Krcmar-Duboke-Mk. U subotu ujutru je provejavao sneg kada smo stigli gore i staze nisu bile sredjenje, milina za ljubitelje hupsera, za nas ostale bas i ne, prilicno je bilo tesko voziti delove koji se i inace prvi raspadnu. U nedelju je sve bilo savrseno, i vreme i pripreme staza.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da li je moguće da je gore i dalje gužva, iako je prošao raspust?Bar bih tako rekao po ovim novim kamerama, ili je to samo centar?Dajte neki info ako ima koga da je gore, a ne samo nas koji gledamo kamere :D
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Mozda nije tema za ovu stranicu ali svakako moze da znaci i koristi ako neko bude isao ovih dana na skijanje na Tornik... Staze na Torniku su toliko suzene da je na nekim mestima vise od 10 metara uza staza nego sto je ranije bila...katastrofa.... Zmajevac (crna) pola je nema a crvena takodje....Ako neko cita ovu stranicu iz Skijalista Srbije valjalo bi da izadje i da se uveri....Staze na Kopu i Torniku nebo i zemlja razlika kao da Tornik nije u sklopu Skijalista Srbije....
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ben 10- Ponedeljak u toku dana povecanje oblacnosti uz mogucnost magle u drugom delu dana. Utorak snezne padavine... Sreda i cetvrtak povremeno sneg a petak postepeno prolepsanje... Zajednicko za sve dane je temperatura ispod nule.. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+45) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@munja Iskreno teško obe sezone, na leto bi mogli da postave sistem za osnežavanje i da staze ociste od stena rastinja i svega, taman bi bile staze spremen za sledecu sezonu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li SS uopšte razmatraju opciju da se i steze Bela reka 1 i 2 puste u "rad", ako prirodni uslovi u pogledu visine snega to dozvoljavaju ili su iste toliko "devastirane" pri izgradnji gondole i "zarasle u korov i šiblje" da to nije moguće...Gledah neki klip na you tubu, kako se dva skijaša spustiše niz ove staze, čak mi se čini da su od ove sezone... iako iste nisu u funkciji...,pa bi bilo dobro da se dobije neka detaljnija informacija, dok se ne završi novi budući cilklus radova i priprema istih oko veštačkog osnežavanja, ima li kakvog razmišljanja da se iste puste i ove ezone u "rad" kako bi se rasteretile ostale staze i pružilo i nešto više od postojećeg...
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li rade staze Bela reka 1 i 2?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)Hvala za nove kamere
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Svaka cast za kamere.... moja mala sugestija je prihvacena.....pozdrav za sve slijase uzivajte....
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Bravo za nove kamere :)
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@runGo: sa jedne strane si u pravu, da opština Raška ne izdaje građevinske dozvole u zoni NP. Sa druge strane oni imaju ogromnu odgovornost, opšitina raška predlaže i donosi PDR (plan detaljne regulacije) i za Kopaonik (centar).Na osnovu tog PDRa investitori kupuju parcelu od opštine Raška, i podnose zahtev za građevinsku dozvolu nadležnom ministarstvu. Zatim ministarstvo i ostale institucije pogledaju PDR, vide da je tu predviđen objekat te-i-te spratnosti i kvadrature i izdaje dozvolu.Ako je planom (PDRom) predviđeno da se na određenoj lokaciji gradi neki objekat, zatim opština proda parcelu za izgradnju objekat - naravno da će i ostale institucije da izdaju građevinske i ostale dozvole kada je to sve predviđeno planom.Da opština nije "alava" prosto ne bi ubacila gomilu zgrada i hotela u plan i ti objekti nikako ne bi mogli da se izgrade. Dakle, ogromna je odgovornost opštine.Ista stvar važi i za opštinu Brus, veći deo skijališta se nalazi upravo na teritoriji opštine Brus.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Evo sad moze da se vidi serija novih kamera... 🙋♂️🤩
(+49) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@hopkopIstini za volju, stvari su daleko komplikovanije pa bi Opštinu Raška kao najodgovorniju, bilo zaista nepravedno optužiti iz prostog razloga što je zakon o zaštiti prirodnih dobara pa i Nacionalnih parkova takav da ostavlja prostora za ovakve stvari. Nisu Opštine te koje samostalno mogu da izdaju građevinske dozvole. Po našem Zakonu, možeš da se prezivaš i Rotšild from Raška, ne možeš da zidaš ako ti to ne odobri Upravljač, tj.JP Nacionalni Park Kopaonik. Ovo preduzeće je odgovorno različitim Ministartsvima ali ne i jedinici lok.samouprave, tj opštini Raška. Drugim rečima ima ingerencije da da pozitivno mišljenje ali i da spreči izdavanje građ.dozvole ukoliko proceni da će objekat da ugrozi zaštićeno prirodno dobro. E sad, znajući sve što svi znamo odavno, bzze je i da polemišemo na temu ko je tu sve kriv. A tek SS sa ovim nemaju nikakve veze. Opet moram da se ponavljam, to smo mi na žalost !
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li je juče radila Pančić noćna?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)da se dopunim jer je moderaror izbisao deo mog neucitvog komentara prema opstini raska. opstina raska napravila fabriku za preciscavanje otpadnih voda varosici raska a o ocuvanju nacinalnog parka ne vode racuna . a upravo taj nacionalni park i turisticki centar kopaonik donose pare. al srpska ciganska posla,ne racunaju nas svabe zajedno sa romima za dzabe
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Sve pohvale za novu kameru koja gleda na KG i Pančić. Ne mogu da verujem da je do sada nije bilo, ali važno da ja sada tu. Konačno možemo da vidimo kolike su gužve pre nego što odlučimo da krenemo na skijanje.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aco druže,može li prognoza od ponedeljka do petka?Veliki pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pesak- Puštena je juče a uskoro ce biti i u live stream-u. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sale mene zanimaju sve kamere. Mozemo da procenimo visinu snega. Od viska glava ne boli.Niko ne prica da je montirana nova kamera koja gleda Pancic i Karaman?
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)