Od 24.3 počinje priticanje osetno toplije vazdušne mase na nase prostore... To zatopljenje će potrajati bar 6-7 dana da bi tamo početkom Aprila ponovo ušli u nestabilnost i moguće nove snežne padavine... Snežni pokrivač će svakako preživeti junački ovo zatopljenje, što je bitno za sve staze do početka Aprila a onda za preostale koje budu radile do kraja ove zaista lepe sezone... Veliki pozdrav za sve posetioce Infokopa.🙋♂️
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim ljubiteljima Kopa, bili 7 dana juče se vratili, evo moje impresije sa Kopa. Pohvale za SS staze kao piste skoro čitav dan, vikend gužva bolje preskočiti. Zamerka za SS, da li je teško da se napravi nekoliko toaleta na izlazima većih instalacija, ne Toi-Toi?! Kafići na stazi šišaju i niko ne izdaje fiskalni, tako da tura pića u Gorskom ili Pabu ispade jeftinija nego u šupama na stazi!!! Pitao konobara da nisu Kop uključili na sistem Naše južne pokraine jer tamo nema PDV-a, pa se samo isečci dobijaju umesto fiskala, kaže ima varijanta! Jedan predlog za ss ubaciti gondolu sa kabinom za 20 ljudi bez sedenja skije se unose sa sobom(glečer Kitzsteinhorn) i dva ulaza na karama greben, povećati broj kabina na liftovima za krčmar i gvozdac, a sa karaman grebena prebaciti instalaciju na staru trasu za Pančić.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Dex - Ma ovo mi je treci 10 u sezoni ove godine…kontao sam potrajace sezona, prosle godine je sa manje snega trajala do 1. Maja…ali sad izgleda nece docekati ni April, jbg.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Odakle vam ideja da sneg nece docekati april? Ljudi ima 70cm nabijenog na stazama. Prvi plus i vi strahujete da ce da se otopi sneg. Trajace sezona najmanje do 15 aprila sa ovim snegom.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Dex - Ma ovo mi je treci 10 u sezoni ove godine…kontao sam potrajace sezona, prosle godine je sa manje snega trajala do 1. Maja…ali sad izgleda nece docekati ni April, jbg.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Mozda se covek sa zice uplasio za dete i neprimereno reagovao. Zao mi je i njega i deteta i roditelja. Dete mora da bude vrhunski skijas, a i roditelji, ako skija Gvozdaju u pola 4 kad ne znas da li je vise leda ili hupsera. Mozda su se vracali sa Gobelje. Ono sto je interesantno, a nevezano za temu, je da gomila likova kad ih pitas gde skijaju, su uglavnom na Crnoj d., Ledenicama i Gvozdcu. Svi oni, ukljucujuci i mene, kao i 95% skijasa na tim stazama to ne moze da odskija. Ili ih poluodskija ili ih spusti. Majstora na kantni da spusti u dva metra ili poluspust karvingu nema mnogo. Posle 2 Tirola ove godine i 2 Kopa, realno gledam na nasu planinu, kao na odlicno skijaliste za da te mine zelja-na jedan dan uz obaveznu proveru prognoze i rasporeda raspusta. Za porodice sa decom koja treba da proskijaju je odlican jer je blizu. Za sve ostale koji znaju da se organizuju u vecim grupama ili onima koji imaju love, tu su Dolomiti, Tirol, Francuska u martu i sl. Svima je lepse da skijaju po dugackim i sirokim stazama, da nema redova i da im je sansa da je vreme ok znacajno veca. Statisticki na Kopu je tek svaki 4.dan suncan. Treba zapusiti i usta hejterima koji pricaju kako se staze lose pripremaju i sl. Kad se vracas u selo u Zalbahu isto ima hupsera, leda i skijasa kao u 12 sati izmedju P.presla i D2. Problem je sto skijasa na Kopu ima kao Val Torensu, a staza jedva 40km. Sto naravno ne sprecava da i pored nedostatka infrastrukture imamo jos 20 000 kreveta, zasta nam treba jos bar 50km gde mozemo da skijamo. Od sve te price nema nista, dace Bog, bar kanalizaciju da srede, da ne plivaju govna po onoj prirodi.
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Covek je postavio pitanje, i mene isto zanima. Možda ima obaveze i ne može da skija pre srede?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Danas Gvozdac, oko 15:30, dete se spetlja na polaznoj stanici, otkaci mu se skija i oni normalno zaustave zicaru. Iz kabine izlazi lik koji tu radi, malo stariji, sav nadrndan, dere se kao ludak roditeljima i detetu, vredja ih, naziva ih debilima, bukvalno. Roditelji ocute sve to, pomeraju dete iz reda, da skijasi mogu da prolaze, dok se oni malo saberu i opet nameste skije na noge. Lik i dalje vice na njih, histerise, dere se kako je mogao da zavrsi u zatvoru da se dete povredilo. Dete pocinje da place, ljudi u redu negoduju, govore liku da oladi, da je sve ok, da pusti zicaru. Lik samo nastavlja da vice, pita preteci ko mu se to podsmeva, "Nemoj da ti dodjem sad tu !!!" Nekoliko minuta je stajala zicara dok se nije smirio. Odvratan odnos tog radnika skijalista, krajnji neprofesionalizam nekoga ko tu treba da dezura i da pomogne kada je potrebno.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)A sto ceka do sad junace pa da ga koristis. Neces moci da prebacis dane za sledecu sezonu. Idi bar upotrebi jos tri dana do srede otkada krece otopljenje.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Cao ljudi, deluje da ce od Cetvrtka temperatura nekoliko dana biti od +5 do +7, pa me zanimaju vasa iskustva, da li mislite da ima sanse da nesto snega prezivi? Takodje, da li neko zna da li je pod bilo kojim uslovima moguce preneti ski pass u narednu sezonu? Ostalo mi je 6 od 10 dana ski pasa u sezoni, pa kontam da, ako se sve otopi narednih dana, mogu verovatno samo da ga bacim…
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Danas Kop za stoti dan staze fantastične, vreme idealno. Naročito za neverovatno veliki broj skijaša. Verovatno blizu rekorda sezone. Šteta što Bele reke nisu pripremane s obzirom na količinu snega cele sezone. Sve u svemu jedan od onih dana...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sve ok to sto pises dolazim na Kop zadnjih 10 godina i vikendom i radnim danom. Naravno da nema guzvi od ponedeljka do petka . Ali od subote od 10h krece mravinjak i zavrsava se u nedelju u 16h . Lepo kazite ljudima dodjie radnim danom i uzivajte 😁
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kratak izvestaj: Bio na Kopu 5 dana, sinoc se vratio. Nema velikih guzvi, skijanje odlicno a pogotovo kad se mrdnete iz centra...Gobelja je ubedljivo najbolja. Put preko Josanicke banje ociscen, stigao u Ns za 4 sata. Mashinac je bio najpovoljniji s cenama klope i pica...klinci uzivali.
(+50) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Gledam komentare i svaki drugi komentar neko kukanje. Ne razumem, kao da je skijanje obavezno pa sad idete u zatvor ili placate kaznu ako ne skijate. Ako vam se ne svidja situacija ok, necu da skijam i to je to. Ne razumem da neko skija na silu, ono smeta mu guzva, cene, ski pas, vreme, putin, bajden, gorivo, ali cu da skijam tako nadrkan... skijanje je hobi, razonoda, ne takmicite se, ovo je samo zezanje i treba da bude opusteno i zabavno...i naravno sigurno za sve nas... A ne, ovaj gleda ko sta nosi, da li je Bogner ili Colmar, ovaj ko sta jede ovaj kolike su cene... ja da se opterecujem time, u zivotu ne bi stao na skije...svuda je to skijanje povezano sa zabavom, muzikom, zezanjem samo kod nas na Kopu neka nervoza, imam utisak sad ce da se pobijemo u redu za zicu ili na stazi...ljudi opusteno tamo se ide radi zabave a ne da se opterecujete nekim glupostima...
(+65) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)2-3 komentara niže čovek napisao da nema gužvi i ti pitaš jel ima gužvi?Evo i ja ti potvrđujem da gužvi nema, skijanje je odlično...
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)moze li neko da napise da li su se smanjile guzve na stazama,ceka li se i dalje puno u centru ? hvala
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@macka NSSvake godine, radi do kraja marta standardno, pa se posle produžava sezona, u zavisnosti od vremenskih uslova.2021. godine se skijalo i za 1. maj.I ove godine možeš samo tako da računaš - do kraja marta sigurno, a posle kako bude.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas dan fenomenalan,staze perfektne,vreme idealno,bez cekanja za zice,bez gužvi.
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)LOLE PETAR- Od petka pa za vikend očekuje se promenljivo vreme. Prva dva dana mogući su pljuskovi snega praćeni pojačanim vetrom i temperaturama u minusu. U nedelju uglavnom suvo i vetrovito. Za očekivati je u višim zonama skijališta jače udare vetra uglavnom istočnih pravaca na trenutke i olujne jačine. Kimi je glavni meteorolog, a ja sam tu na amaterskom nivou... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Da li neko ima informaciju do kad ce raditi skijaliste ..?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@mare011@petHvala vam na informacijama. Bolje i losa vest i informacija nego nikakva :)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Aco-cacak, moze li prognoza za vikend?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@TopDruže, ostavite se skija, pređite na bord, i nećete poginete na svežem snegu. ;)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav svim ljubiteljima Kopaonika. Jedno pitanje za Acu-Čačak. Ako može prognoza za ovaj vikend, najavljuju neke ledene dane, prodor hladnog vazduha iz Sibira i baš jak vetar. Pa šta na to kaže naš najbolji meteorolog za Kopaonik 😉 Pozdrav...
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Harli - iskreno nije mi palo na pamet u tom trenutku, jer se to desavalo dok sam se ukrcavao na zicaru. Dok sam se ponovo spustio dole, oni su otisli.Ali mislim da to nije izolovan slucaj, zato sam i napisao, u nadi da to moze nekako da stigne do roditelja.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zbog cega niste pozvali policiju istog trenutka ako ste bili svedok fizickog nasilja nad maloletnim licem?
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zdravo, jel moze preko Brzeca bez lanaca? Pozdrav
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Danas savršen dan - sneg, sunce, minus, staze ispeglane...sve kako treba! Medjutim, velika gužva! Ko želi intenzivno skijanje, neka ne dolazi za vikend, ako može!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molba, procitajte sta cu sledece napisati!Jutros na Gobelji, ja medju prvima na zicari, i blizu zicare stoji grupa dece i 2 trenera. Ne znam koja je to kategorija jer ne pratim takmicenja pa ne znam kako se to razvrstava u skijanju, ali deca imaju mozda 6-7 godina, tesko je proceniti jer su neka manja a neka veca. U duksevima i jaknama su na kojima pise SRB, crveno-plavo-bele boje su duksevi, tako da kontam da je neka kategorija reprezentacije.Uglavnom, u jednom trenutku jedan od ove dvojice trenera krece da urla na jednu devojcicu, a onda i na jednog decaka. Sledeca situacija, odvodi decaka sa strane, gde je stajao drugi trener, iza decaka brdo snega, a njih dvojica ga bukvalno opkolili da se ne vidi sta rade, i onda ovaj sto ga je odveo krece da ga udara. U jednom trenutku decak je pao, a ovaj ga i dalje udara odozgo. Ostala deca se prave da ne vide, kontam da i nisu smela da pogledaju.Prosao sam bio kroz kapiju, pa nisam mogao da se vratim, ali da je moje dete mislim da bih preskocio ogradu sa sve skijama i sahranio bih ga na onom mestu.Najgore od svega je sto pre mesec dana, isto na Gobelji, dok sam cekao na tanjiru, takodje trener, takodje u duksu SRB, koji je prilicno licio na ovog drugog iz prve situacije koju sam spomenuo (ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da je on, davno je bilo), urla na decaka, i kaze mu sledece: "P***a ti materina, dolazi ovamo...sad cu da ti j***m majku...".Znajuci da sam svedocio tome dva puta u mesec dana, prilicno sam siguran da oni maltretiraju onu decu, i da deca verovatno ne smeju da kazu roditeljima, jer da neko od roditelja zna do sad bi ih odrobijao. Verovatno i radnici na skijalistu to znaju, ali ne obracaju paznju, jer je ta grupa stalno tamo, nemoguce da niko nije video...Verovatno ce sad biti svakakvih misljenja, ali po meni ovi ljudi ni slucajnu ne smeju da rade sa decom. Svaka njima cast, verovatno su oni dobri skijasi, ali koja je poenta ako si debil. Ja razumem da deca mogu da budu naporna, ali ako to ne mozes da trpis onda odes pa radis nesto drugo.Svi mi smo ovde jer volimo skijanje, i jedna retka stvar koja vredi u nasoj zemlji je sport. Zato mislim da treba uraditi nesto ako je moguce i ne dozvoliti da se ugrozi psihicko zdravlje te dece, i da srpsko skijanje ide u tom pravcu. Jer ako cemo tako uciti decu i graditi reprezentaciju, onda je bolje da i nemamo reprezentaciju.Ja ne znam ko su ovi ljudi, ali mozda neko ko bude citao zna, oni su stalno na Gobelji, ovaj koji je udarao decaka je smedje kose srednje duzine, malo puniji u obrazima, nosio je naocare za sunce, u duksu reprezentacije. Mislim da bi bar, ako neko slucajno zna neko od dece koja su u toj grupi, trebalo obavestiti roditelje, pa da popricaju sa svojom decom, verovatno bi imali svasta da cuju. Bar da znaju sta im se desava sa decom, pa da onda odluce dal ce ih i dalje slati na treninge...
(+78) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Svima vama kojima smeta gaženje skija od strane koje kakvih individua ja imam odlično rešenje! Kada stignete na žicu lepo skinete skije, uzmete ih u ruke i kad prođete kontrolu skipassa lepo ih spustite i "obujete" ih.. Jes'' da će vas gledati u redu malo čudno, kao što i mene gledaju, ali verujte mi život će vam biti mnogo lakši. Nećete se cimati što vam oštećuju opremu a uz to niti ćete vi morate da pazite na druge..Meni su skije i posle 5 godina, od kojih zadnje 3 skijanje samo na Kopaoniku, kao nove.."Suma summarum" pametniji popušta..
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Možeš ti brale 1000 puta da napišeš ovde da je potrebno izvesno vreme da se sneg na stazi "veže", ali džaba. Gospoda bi da imaju stazu ko pistu i usred mećave...
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Nije to Srbija, nego si ti neznalica. 40 santimetra rastresitog snega NE MOŽE DA SE UTABA kvalitetno bar tri dana. Utuvite to u glavu za svagda.
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)tope...Srbija brale,zato nisu ispeglane staze...mislim ko ih pegla u sred sezone:)))))))))))))))))ispeglace ih u aprilu ali sunce
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)@milos Put uz josanicke banje skrzp dobar...ne trebaju lanci
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas jako hladno, manje sunca od najavljenog a jači vetar...sneg savršen, škripi, neke staze super ispeglane, Krčmar, recimo, ne... Naravno, malo veća gužva, petak je.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ima malo snega na putu, ali ne trebaju lanci.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@milos Put uz josanicke banje skrzp dobar...ne trebaju lanci
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav, kakav je put iz Jošaničke Banje, jel trebaju lanci?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zna li neko, zašto ne radi gondola iz Brzeća? Vidim da skijalište obaveštava da će bus doći po skijase. O čemu se radi?
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav, kakav je put iz Jošaničke Banje, jel trebaju lanci?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Skijalista bruko !!! Koji je razlog da jutros niste ispeglali staze ??? Da poginemo na stazama.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Napokon je snežni pokrivač prevazišao visinu iz nezaboravne 2015. godine kada je 7 Aprila izmereno 149cm. Trenutno je 152cm.🤩 Veliki pozdrav za sve posetioce Infokopa.🙋♂️
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Pre dva dana sam izasao na gondolu, dosao oko 11h, prazan parking, seo i odvezao se gore, vozio nekoliko sati i u povratki izašao iz gondole na stanici na vrhu Bele Reke, namestio dasku, prosao pored zabrana, i spustio i dvojku i keca. Ljudi. Posle 10ak godina, toliko je prošlo. Staza je neuslovna naravno ali snega toliko ima da sam sišao bez problema a dole na kecu je već bolja situacija bila. No, poenta je ova: Bele Reke su i predivan teren i pravo blago Kopa jer možete da izvezete 3,5km u komadu, što je već respektabilna stvar. Zato treba "dorađivati" taj kraj jer silazi nisko i daje mogućnost dužih staza.
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas vejavica ceo dan. Ipak, manje hladno nego što bi se reklo, pogotovu što nema čekanja. Na stazama dosta snega, srećom pršić, lako se vozi. Za bordere raj! Planina nikad lepša, kao sa Novogodišnjih razglednica UNICEF-a.😀
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Za sledecu sezonu planirano ciscenje trase Bela reka 1 i 2 i izgradnja nove staze Bela reka 3 i osnezavanje tih staza . Lep provod
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Davnih dana napisao Laza Lazarević pripovetku "Svetu se ne može ugoditi", tako da su vam rasprave i međusobna prepucavanja suvišni. Vi što ste danas skijali na Kopu bolje napišite kakve su staze i uslovi za skijanje po vejavici(tako izgleda na kamerama), da li su putevi prohodi, trebaju li lanci na kolima i tako pomozite ljudima koji tek dolaze. A oni(i ja sam jedan od njih) će sličnim informacijama obaveštavate one koji tek planiraju dolazak. Hvala svakome na svakoj korisnoj informaciji. I uživajte na planini ne svađajta se.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bele reke nisu zvanično radile otkad sam stao na dasku.Ne tabaju ih, nije odrađena ni predsezonska priprema staze, koliko znam (ima drveća i kamenja po stazi).Ranijih godina su izgovori bili nedostatak snega i nepostojanje gondole, tj. pokvarene žičare na Beloj reci.Sada je ponestalo izgovora, pa ćemo videti...
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@VuckoKada ne odgovara niko upućeniji...Koliko znam teren za staze Bele reke nije sređen od izgradnje gondole. Nema veze sa snegom. Zašto to nije završeno tokom prošlog leta je dobro pitanje, obzirom da nije neko ulaganje u pitanju.Po projektu je pored gondole treba(la) da se uradi još jedna staza. Možda će sve zajedno da rade sledeće sezone
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Vucko Nisu ih pripremali na vreme, nema neophode ledene ploce. Ratrak bi samo pomesao blato sa snegom.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Stizem uskoro oko 23 vidi snega i lepote 😀
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)