Ja sam na skoro svakom austrijskom skijalistu, a i u Dolomitima video takve barove i kafice sa pogledom na vrhovima. Vi svi na Kopu, ocigledno, bolje znate pa masakrirahte ovog coveka koji kao da je rekao da ce da kopa litijum na Pancicu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)" Najveći projekat je najsavremenija Gondola na najfrekventijoj lokaciji Poljice, sa najnovijom tehnologijom, svjetlosnim efektima, najnovijim kabinama i povećanim kapacitetom od 3.600 skijaša na sat. "Brzeće neću da komentarišemRaniji šestosed je imao 2.400 skijaša na satTuristima dajte nešto sem strmine,smrče i loše pripremljenih stazaa kompleks kafanica sam mislio primereno mestu gde se nalaze ,a ne "Sadarlija"(pametnom dosta )P.S.ono pod navodnicima zvaničan podatak
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Grigri 2Zlatko P troluje, nemam drugo objašnjenje za predlog "kompleksa kafanica".
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Zlatko P - Za kafanu na vrhu planine nemam komentar. Što se eventualnih gondola tiče, na sajtovima Doppelmayera ili Leitnera se mogu naći informacije o protoku skijaša. Moderni osmosedi imaju protok od oko 4000 skijaša na sat. Gondola sa kabinama za osmoro, kao što je iz Brzeća, ima 1600 skijaša na sat, tj. 2,5 puta manje. Brzina izvlačenja je ista, gondola je dosta skuplja. Za skijaše je daleko brže i praktičnije da samo sednu u stolicu, nego da svaki put skidaju skije. Gondole imaju smisla samo kao pristupne žičare iz naselja koje uopšte nije deo samog skijališta. Čak bi i iz Brzeća bolje i jeftinije rešenje bila klasična sedažnica ili kombinovana sedažnica-gondola, gde na jednu kabinu dolazi 4-5 sedažnica, naravno uz osposobljene Bele reke.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)ovo dole nije loš predlog,ali želio bih da dodam sledeće:1. Napraviti gondole do vrha Pančića,rešenje KAO NA JAHORINI,!biće veći protok skijaša na svima bolji i udobniji način2. Neka se napravi kompleks lepih kafanica(jer su one mesto odmora i pauze za skijaše)na vrhu Pančića i to neka uradi država Srbija da se privatnici ne svađaju i podmeću NARAVNO ETO JOŠ JEDNOG MESTA ,A BOGAMI I LEPOG POGLEDA ZA OBIČNOG TURISTUkao i za članove porodica skijašaZnam da će biti kontraargumenata da će to mešto uništiti sredinu i bla,bla,blaPa i ovo je uništilo (ako je uništilo , Kopaonik nije isti kao pre 100 godina) prirodnu sredinuNaravno sve ovo treba da rade ljudi koji su školovani za to i da imaju viziju !
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-46)Da bi Kopaonik iole mogao da se nada dobroj buducnosti u uslovima kada se otvore sva skijalista u Evropi, minimum koji se se mora uraditi, a sa obzirom na broj smestajnih jedinica je povecanje kapaciteta staza i narocito zicara. To znaci: Mali Karaman mora imati cetvorosed ili sestosed normalne brzine. Marine Vode, moraju imati zicaru normalne brzine takodje, ili bar dva sidra normalne brzine, dakle Poma, Leitner ili nesto slicno. Zicara do Gobelje je takodje neophodna. Nedopustivo je da se gubi pola sata ili vise na dolazak od jednog do drugog skijalista. Najzad, Skijalista moraju imati zaista profesionalni menadzement, nekog iz poznatijih centara u Alpima, i naroctio skolovanog upravnika sluzbe ratraka. Opstine Raska i Brus ne mogu da upravljaju ovako skupom infrastrukturom, to je ocigledno. Njima se to mora oduzeti, i poveriti novim profesionalnim timovima, zasto ne i privatnim firmama. Dakle putevi, vodosnabdevanje, prerada otpadnih voda, javni prevoz, parkiranje, izdavanje gradjevinskih i svih drugih dozvola - sve to daleko prevazilazi domete malih opstina. Na kraju krajeva, Kopaonik je nacionalni park i normalno je da njime upravlja drzava, a bice uskoro i ona drugacija od ove sadasnje.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Nije poenta da li ima svrhe da rade tanjiri ili ne, nego to sto na sajtu slijalista pise da nece raditi od 28.03., a oni ne rade vec par dana, kao da jedva cekaju da ne rade. Tako da ne znam kako je dezinformacija ako kazem da ne rade, po meni je pre dezinformacija reci da nece raditi od 28.03. a oni vec ne rade. @Harli - Ako niste upuceni, Sebija je jedina zemlja koja je ove godine primala nevakcinisane turiste. Ako mislite da su svi oni Madjari i Rumuni dosli jer je Kopaonik bolji od Alpa, cekajte da vidite sledece godine :)
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas sam bio na jedan dan. Ja ne mogu da verujem kakav smo to narod, udavićemo se u smeću. Krivi smo mi kao posetioci, ali ne razumem ni ljude koji rukovode ski centrom, ogroman se novac uzima, a komunalne službe nema. Ja nemam reči da opišem koliko sam tužan, mi zaista ne zaslužujemo Kopaonik.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bili ste ove godine 34 dana, a niste shvatili da na Marinim vodama i Malom Karamanu ne rade tanjiri, dok sidro i žičara normalno rade - bez bilo kakve gužve - i staze su otvorene. Otvorene su i Kneževe bare, kao i Gobelja. Celo skijalište još uvek radi - i da, nema potrebe da rade tanjiri, dok se pored na istoj stazi žica koja vodi na istu destinaciju vrti prazna. Milion je razloga za kritiku Skijališta, ali ovo su dezinformacije.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Iako vremenski uslovi nisu idealni i buduci da smo pri samom kraju sezone ne mogu a da se ne osvrnem na neka bas negativna iskustva od danas.1.Pojedine staze kao da nisu uopste peglane. Na spoju crvene i crne duboke u 10h su bili toliki hupseri da je to bilo za rubriku verovali ili ne. Iako nisam pocetnik i volim tu stazu bilo mi je bitno samo da izvucem zivu glavu. Znam da je taj deo jedan od najfrekventnijih na Kopu i da je suludo ocekivati pistu ali mogu da zamislim kakav je tek pakao tek bio posle,recimo, 13h. Nijedna osoba koja je bila u nekoliko korpi ispred mene se nije ponovo spustila Pajinim preslom sto znaci da nisam jedini bio odusevljen stanjem staze.2.Mali karaman je vec u 10h takodje bio u katastrofalnom stanju. 80% staze je bila jedna velika ledena ploca, a tanjir 8a koji vec danima ne radi da bi se ustedela struja bi rasteretio guzvu na zici koja je bila jeziva. Da ne kazem da je cetvorosed konstantno zastajkivao sto je dodatno pojacavalo frustraciju kod svih.3.Iako su po meni jedna od lepsih plavih staza(idealne za vezbu) koja se uvek iznenadjujuce dobro drze, Marine vode ljudi zaobilaze u sirokom luku zbog one turske instalacije. Hvatam sidro, postavljam ga pravilno, i posle par sekundi sidro bukvalno otpada sa konstrukcije i ostaje u mojoj ruci na zaprepascenje svih! Eto i to moze da vam se desi na ovoj cirkus instalaciji.Naravno da nije sve tako crno, bilo je super dana pocetkom nedelje, ali ono sto mi je najjaci utisak je da sam prvi put od kad skijam na Kopu docekao da mi bukvalno svih 7 dana bude suncano. Pozdrav svim pravim ljubiteljima srebrne planine:)
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Vracajte Krcmar u funkcinj sramota .. Ili nece niko doci posle 3 aprila kad zahladni!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)A koje su to granice bile zatvorene? Zasto ste Vi bili 34 dana na Kopaoniku ako vam se ne svidja poslovanje SS ili bilo sta? Ko vam je branio da zimujete npr u nekoj drugoj zemlji? Ja nigde nisam procitao da su ovu zimu bile negde zatvorene granice i da je bilo zabranjeno da se putuje negde, pa ako mozete detaljnije da nam objasnite?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Na sajtu skijalista pise da smanjuju kapacitete od 28.03. a zapravo vec 2-3 dana ne rade liftovi Mali karaman, Marine vode, Knezevske bare i Gobelja relej. Da slucajno ne potrose malo struje sad kad su se smanjile guzve. Msm ajd da budemo realni, vec su svi shvatili da njima uopste nije bitno kakav ce ljudima biti kvalitet skijanja, bitno je da uzmu sto vise para i da se posle hvale kako su imali najbolju sezonu. Samo mislim da su se malo preracunali, jer je opste poznato da ne prolaze najbolje na duze staze oni koji posluju na taj nacin. Videcemo kolko ce im ljudi doci sledece godine ako se otvore granice. Ja sam ove godine bio na Kopaoniku 34 dana, a vec sad mogu da kazem da cu sledece biti 0 dana!
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Jel zatvaranje pojedinih staza znaci i korigovanje cena ski passa do kraja sezone.Mislim da je sramota ostaviti ove cene a zatvarati pojedine staze u kojima skijasi najvise uzivaju.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nije jos kraj stize zahladjenje i nove padavine oko 4 aprila i stizem da se oprostim od sezone 17.4 😁
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od 21. do 25. marta vrhunsko skijanje.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Luis NazarioZa dobro skijanje još ovaj vikend i to je to. Bilo je dana, samo ko se kako organizovao. Konkretno ja ovog vikenda završavam sezonu. 18 dana, dosta je.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za vikend zicare rade od 08:30 ili je to tek od ponedeljka?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Gužva svima smeta. Kako nesudjenim takmičarima tako i početnicima. Nadam se da će sledeće godine biti manja gužva.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Staze, vidim prazne, ali kafići puni 😉
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vikend ce biti odlican za skijanje. Danas u 14h samo 5 stepeni, vlaznosti nema. Ide uvece malo u minus, nebo plavo, a nigde nikog. Kao Dolomiti u januaru. Od ponedeljka udara prolece, kapiram da ce i kapacitet da smanje, pa ko hoce da se razeli, ovo mu je poslednji voz za kvalitetno skijanje.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko ima bilo kakvu predstavu do kad će trajati sezona na Kopu, s obzirom na vremensku prognozu?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Из непознатог разлога, напредни скијаши и бордери - неостварени такмичари, воле да користе остале скијаше свих доба и вештина скијања уместо капија за супер-велеслалом. А погодни су и људи у реду за жицу као циљна равнина - за атрактивно кочење са засипањем снегом. Нпр, ред за Дубока 2 је добар пример. Само им недостаје још примопредаја ловоровог венца. Проблем је системски, не знам како ово да се реши . Кад правим предах на стази, пружам штапове према њима као сабљу ... Па ме гледају као да нисам нормалан (уместо њих) ... Можда би редарска служба могла мало да се позабави, макар опомињањем ...
(+75) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Veceras su ispravili to, obe staze utabane i odlicne za skijanje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas dobar deo dana staze betonirane. Posebno do podne. Nigde nije bilo gužve. Milina za skijanje. Jedino je vetar malo kvario ugođaj.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ja sam samo reko da ima snega da se vozi do kraja nista vise jel vidim ceste komentare pitaju ljudi. Nisam uopste pricao o stanju staze.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Vrhunsko
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas mi je na sunčanoj dolini jedan stariji gospodin usled brze i nesmotrene voznje udario dete (6god). Staza je siroka i malte ne nikoga nije bilo na stazi. Ne znam iz kog razloga je toliko blizu nas vozio iako je imao dosta prostora sa obe strane. Izgledalo je bas strasno. Dete se zalilo na bolove u glavi, ima malu ogrebotinu na celu ali je ok. Hvala Bogu dobro je. Čovek se stalno izvinjavao i razumem ga da mu nije bila namera ali opet… Molim vas nemojte voziti nekontrolisano i blizu drugih. Moglo se mnogo gore zavrsiti. Ovo pisem iz razloga ako slucajno covek procita da zna da je dete dobro i da se ne sekira i da prihvatam izvinjenje! Čuvajte se i budite pazljivi pozdrav svima!
(+68) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dal je pametno ici u nedelju na dan?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)pozz, ljudikakvo je skijanje danas? da li je poceo da se topi sneg?:(
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Veceras, na nocnom skijanju, otvoreno standardno dve staze. Perfektni uslovi, milina za skijanje. Ali, ALI, od dve staze, samo Karanan taban, a Pancic ni taknut, dok su zatvorene dnevne staze uredno utabane. Krajnje nekorektno za korisnike nocnog skijanja.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas čista perverzija! Sunce, malo vetra, nigde gužve ni redova, staze izuzetno sređene. U odnosu na vikend jedno 4-5 puta manje skijaša.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Јуче и данас божанствено, стазе одличне, нема гужве, па ко је у могућности нека дође да ужива на драгом нам Копу 🙂
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Loco E druze,nasmeja me.Bas smo juce vozili Belu reku.Sva prepuna ledenih hupsera,razrovana,preteska.To bih samo neprijatelju preporucio,a vozio sam Sashe u Tinju,ako si cuo.Bas treba biti loco I patiti se na njoj.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Planirali smo dolazak vikend od 1. aprila ili onaj sledeći od 8, ali sudeći po vremenskoj prognozi vrlo je moguće da otkažemo... Nisu toliko opasne malo više temperature koliko najavljena kiša, ona može sve staze da upropasti. :(
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Tako je, vlažnost ima veliku ulogu u stanje snega ali ipak i kalendar se tu pita tako da neće biti idealno.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Prelep dan danas, staze tvrde ceo dan nema guzve uopste. Bele reke moze da se voze do kraja ima snega.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Jj(Android) | 21.03.2022. | 15:30 Zavisi najviše od vlažnosti vazduha. Ako je niža (ispod 40%) a imajući u vidu da trenutno postoji kvalitetna, debela ledena podloga, staze bi trebale da budu odlične, dok sunčevi zraci ne krenu direktnije da udaraju, a posle solidno, do nekih 1-2 kada dolazi do popuštanja. Nek me ispravi neko, ako grešim, nisam meteorolog, već samo opisujem svoja iskustva iz prethodnih godina
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)MILE- Sledeći vikend malo do umereno oblačno sa temperaturama izmedju 0 i 8⁰. DJ- Najverovatnije ćemo imati temperature iznad prosečnih vrednosti kao balans ovako hladnom Martu. Veliki pozdrav.🙋♂️
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Anfrea Moguce je naravno...2017.godine ja mislim za sretenje je bio rekord u jednom danu oko 14 000 skijasa,ali sigurno je u zadnje 2-3 godine probijena i ta granica.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Nikada do sada nisam skijao kad je bilo toplije od +1, da li neko zna kakvo stanje na stazama mogu da ocekujem sledece nedelje posto najavljuju +7?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prošle godine smo skijali 10.-12.4., idealni uslovi su bili, sunce, nigde nikoga... Smeši nam se skijanje u aprilu i ove godine!😀
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Najdetaljniji prikaz ski centra Kopaonik sa preciznim podacima imate na sledećem linkovima:Link >>>Link >>>
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bila sam u februaru na KOP-u i uzivala koliko se moglo od guzve. Cula sam komentare da na stazama ima preko 10.000 skijasa!?! Htela sam da pitam Vas koji ste iskusniji da li je ta cifra moguca? I koji je kapacitet KOP-a u sezoni jer je guzva bila nevoravatna i to svuda? Da li mozda "Skijalista Srbije" malo preteruju sa prodajom karata? Znam da je zarada na prvom mestu ali ono je bilo strasno kakva je bila guzva!?!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)S obzirom na to da ima dosta snega i da su temperature konstantno u minusu, moze li se ocekivati da sezona potraje do polovine aprila?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas prelep dan,pogotovo poslepodne.Staze tvrde.Na kraju skijao Belu reku.Staza dobra,zaledjena,moze da se skija jer ima dosta snega do podnozja.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)MIKI- Sutra suncano i hladno, temperatura u celodnevnom minusu uz umeren na trenutke i pojacan vetar, uglavnom SI pravca... Veliki pozdrav.🙋♂️
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas je bilo super, sneg je u odlicnom stanju. Nema guzve iako je nedelja. Suncana dolina je doduse u najgorem stanju, ali opet moze da se vozi. Koristite priliku ko moze.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@aco cacak Moze li prognoza za sl vikend. Bice snega, ali kakvi ce biti uslovi za skijanje?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Aco, kakva je prognoza za sutra temp, vetar?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)