Јучерашње скијање (петак) непроцењиво. Уколико вас интересује скијање по влажном снегу без камења и пропадања. Са појачаном концентрацијом и већим утрошком снаге. Није као на -10. Позитивне стране - одсуство самоуких камиказа - адреналинаца - неостварених учесника каравана светског купа ("скијаши до јај.."). Нисам уочио да се неко повредио (да су неког повредили). Целодневно уживање. Ако преживите ђубре уз пут до стазе, упорну електронску музику уз мјаукање, стењање са разгласа, поломљене степенице, блато - чека вас скијашки рај на стазама. Вреди, моје препоруке, Уживао сам.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)prosle godine sam uplatio od 9.4 do 12.4 i bilo top skijanje radio i Krcmar.. isto iplatio i ove godine .. i onda cujem zatvaraju skijaliste 10.4 . PA dobro zaradili, bilo guzve . . tj da li je ovo politika skijalista neznamo jer treba jos neko da uziva ili kod nas 31.3 svi kuci pa se vidimo ..? Koji luzeri.. svaka cast hotelima Gorski , , Grand ,Putnik i Viceroy jer jedini nude smestaj i opcije za 4 mesec .. Ostali neka misle malo .. strasno kako su bahati i jos zadnja dva dana 20% 😂
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Danas prazno skroz. Oko 10-11 vec se raskvasilo dosta ali vozilo se. Pozdrav svima do sledece sezone. :)
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas bila milina...za nas bordere makar...sunce,sneg(I po koja rakijica)...idemo do kraja da zatvor8ko sezonu kako dolikuje...
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Izgleda da će zadnji dan sezone biti jedan od najlepših, najavljuje se jači sneg u noći ismeđu subote i nedelje i u nedelju ujutru, na ss je da pripreme staze da uživanje bude maksimalno. Zavidim svakome ko će biti gore :)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)da li ce raditi nocne staze u nedelju 10.4 ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Da li ima noćni skijanje i koje staze rade? Da li će biti besplatan dan u nedelju? Ko zna neka odgovori 👍
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Podržavam
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Juče je bilo lepo skijanje do 13 časova, nakon toga je već bio težak sneg a naročito u donjim delovima staza. Svakako lep dan bio za sunčanje i uživanje posle 13...Ali kao i svake godine, prilikom topljenja snega Kopaonik pokaže sav ljudski nemar, od smeća, blata, građevinskog otpada, pvc kesa, rupa na asfaltu...zaista ružna slika koju nadležni godinama zanemaruju.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)U nedelju 10 Aprila poslednjeg dana ove lepe ski sezone, očekuje se pravi zimski ambijent sa snegom i temperaturom ispod nule.🤗 Veliki pozdrav.🙋♂️
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)zasto zatvarate sezonu 10.4. ..? Trebao sam doci tad i skijati do min 13.04 kad bude vreme top..!? Molim obasnjenje nasih strucnjaka samo profit je bitan !! Kad je bila korona onda moze sad svi beze ... kraj idem da lezim.. 😇
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Hvala vam puno na obavestenju, do kada ima smisla da se skija - 13-14h...?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ima. Staze drze sem tradicionalno donja zona spajanja dubokih. Pancic i Duboke sasvim ok i posle podne. Skijasa ima taman toliko da uzivas. Krcmar kroz sumu moze da se skija isto.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ima li neko gore da mi kaže ima li ikakvog smisla dolaziti u petak pa do nedelje?Kakva je situacija trenutno gore?Na kamerama mi baš nešto i ne obećava.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)mnogo mi je zao sto tek za iducu nedelju stizem u srbiju i necu stici da overim sezonu ,otopice se 😥
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Danas skijanje - vrh! Bilo jedno 100 skijaša a možda I manje :) Do 10h sablasno pusto.. Malo magle malo sunca, na kraju I snega...
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Došli u petak po onoj kiši, očekivanja su bila da u subotu od skijanja nema ništa, međutim one staze koje su radile u subotu i nedelju odlične, pada sneg, popodne se razvedrilo i što je možda i najvažnije - nigde nikoga! U poređenju sa februarom kad je bilo metar i po snega i milion ljudi, neuporedivo bolje skijanje ovaj vikend.
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@mare ns Nemoj da misliš da branim ove iz ski saveza(ss-a 🤣), ali vrv na cenu utiče i broj skijaša koji se vozi tim istim zicama. Preko nedelje ne verujem da ce biti uopšte ljudi, a žice rade. Doduše, ima sigurno i pohlepe sa druge strane. Ne zna se ko se sve tu ugrađuje i koliko. Ali to nije jedinstven slučaj, na tome funkcioniše celo naše društvo I država. U svakom slucaju, sezona je bila za pamćenje. I to je ono sto je meni najbitnije. Odličan 5!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Više trajala sezona prošle godine u jeku korone. Pa nista, neka nam je za nauk...u januaru i februaru svi gore pa makar sedeli jedni drugima na glavama
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Sada i zvanicno kraj sezone 10.04 i samo 20% za 7 instalacija ..? E malo im bilo cele sezone
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Na krcmar ides preko pancica,kroz sumu,ne moraju ni da je otvaraju
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pada sneg, vraćajte Krčmar😉
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Nije ovo pocetak sezone pa ako padne sneg otvaraju. To sto se zatvori nema otvaranja do kraja sezone bar je tako bilo do sada.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li će biti popust na ski pas od 4. aprila?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li otvaraju Krčmar ili Gobelju ako padne sneg na ovaj vikend?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sezona nkad bolja. Mogao bi sledeći vikend biti FREE. Šta je to za SS? Samo pitam.:)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prosle godine klinac i ja skijali od 9.4 don12 .4 bilo top mislim da nema dalje posle 17.4 stize i 20+ to je to za kraj sezone ..😇
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Hoce li biti snega u subotu na nedelju... , dolazim 10.4 da skijam i suncam se😁
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Skijaliste se zatvara 17.4. - iz pouzdanih nesluzbenih izvora.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)zatvaranje sezone najverovatnije 15/4
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ne radi gondola, zbog vetra trenutno ne radi ili neće uopšte raditi do kraja sezone? Nema nigde objave. Hvala.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Prosle godine su cini mi se negde oko 20 aprila objavili ako se ne varam, mada je april bio kao januar sto se tice snega.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kiša pada,magla je trenutno,žice rade,hrabri skijaju!
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kakvo je vreme danas, jel se moze skijati ?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ljudi jedno pitanje, znam da je jako rano, ali koja je sansa da ski centar radi za prvi maj? Pa bar pancic i karaman. Da se spustim jos jednom za kraj sezone i da se vidi sneg u maju 😊 lep pozdrav svima!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)To i mene interesuje, platio sam smeštaj unapred, ali izgleda da su ovde 3 dana najvažnije teme na kojoj visini treba da bude kafić i ko je gde skijao na Alpima...
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@TomaI za tebe Tomo isto važi, pitaj nekog od ukućana da ti objasni šta sam napisao, pošto izgleda ni ti ne razumeš pročitan tekst.Već rekoh da u Les2Alpes ima oko 3000 m jedan lokal. Ali nema i na vrhu. Ako baš treba da ti crtam svoju poentu, ovaj stručnjak dole je predložio "kompleks" na SAMOM vrhu planine. KOMPLEKS.To je znatno različito od "jedan lokal 200 metara ispod vrha", pa "još jedan lokal još 600 metara ispod prvog".Najbolje je ceo Kopaonik da prekrijemo kafićima i kafanama, izbetoniramo, i razvučemo 7 gondola unakrsno, da ne moraju gospoda da hodaju previše dok se premeštaju iz jedne krčme u drugu da žderu i piju, i taguju se na intstagramu.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Ljudi kakva je situacija trenutno na stazama? Da li ce moci da se skija koliko-toliko normalno sad za vikend ? Pozdrav
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@DzulovSve ste Vi u pravu, ali neće to skoro biti.Znaju to sve i u skijalištima, ali je njihova poslovna politika da izmuzu što više novca, za što manja (a najbolje nikakva) ulaganja.Kopaonik je kao planina na rubu kolapsa.Od nekadašnje prirode i divljine nije ostalo pola.Previše se izgradilo smeštajnih kapaciteta, koje skijaški ne mogu da isprate.Postojali su planovi za širenje skijališta na drugu stranu Gobelje, no, stoje u fioci...
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na gleceru od 3600m u Les Deux Alpesu postoji ogroman ski restoran
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Imala sam sreće da se nađem na Kopaoniku kada su bili najbolji uslovi za skijanje.Sunce,niska temperatura,ne mnogo, skijaša taman, staze odlične. Sve pohvale
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@SkijasineAjd ti malo proguglaj prijatelju. A prvo pitaj nekog od ukućana da ti objasni šta sam napisao, pošto izgleda ne možeš sam da razumeš.La Folie Douce u Valtorensu se nalazi na 2400 metara. Vrh skijališta na 3200. Dakle, prostom matematikom izračunamo da je kafić osam stotina metara ispod vrha skijališta.Znači, otprilike kao kada bi na Kopaoniku stavili kafić u Brzeću.Tako da ti je primer, blago rečeno, neodgovarajući. A grubo rečene - glup do besvesti.U normalnoj zemlji nećeš naći na vrh Mon Blana nasađenu kafanu. A još manje "kompleks kafanica".
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@robosrb La Folie Douce guglaj prijatelju ima ga Valtorens, Les Arcs, Alpe D’Huez, Avoriaz, Chamonix, Val D’Iesere i jos neka skijalista da ne duzim, pogledaj koncept kafica. Druga je stvar sto je objekat na Pancicu bio nelegalno izgradjen, ali legalan objekat sa planom zasto da ne.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)LUIS NAZARIO- Realno je da će ova sezona biti upamćena po velikom snežnom pokrivaču, gužvama i ranom otvaranju većine staza. Ove sezone nije bilo problema sa snežnim pokrivačem, imalo ga je na pretek... Mart je bio dosta hladan što će se najverovatnije odraziti na topliji April od višegodišnjeg proseka... Kratkotrajno zahladjenje sa snežnim padavinama treba očekivati od subote popodne do utorka... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Hochgurgl, Top mountain star, njemu se poslednje secam imena. Ove druge bih morao da guglujem, sto od ove, sto od minulih godina, a ovom ime nije bilo u skladu sa ambijentom, a i bilo je pre 15 dana. U svakom slucaju Pancic nema taj potencijal jer bi se kroz vidikovac videla samo magla.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kraj sezone je blizu. A koliko ce smeca ostati na Kopaoniku posle odlaska elite koja je tu zimovala,videcemo kada se sneg skroz otopi. Mislim da ce biti rekordno ove godine nazalost.
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Razmisljam kako i gde bi se mogli prosiriti kapaciteti skijalista, i prvo mi padaju na pamet onaj deo izmedju Ledenice i Bele reke, i Mala Gobelja. Nisam siguran da li postoje neki planovi za ove lokacije, mozda neko ima neki info?Takodje mi nije jasno zasto ne srede Lavinu, to bi bila super staza, ima dobar nagib i siroka je. Ovako neutabanu mislim da je skoro niko ne skija, samo stoji prazna, a imamo manjak staza.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@DzimiHajde druže prosvetli nas koji nismo videli sveta, koji su to barovi i na vrhu kojih planina.Pošto si toliko proputovao, verujem da ti nije problem da navedeš poimenice i planinu i kafić na njoj.Evo, iz mog skromnog iskustve, na Les2Alpes, gde je skijalište na visini preko 3600 metara, imaš oko 2600 metara Pano bar, i negde oko 3000 metara jedan kafe, blizu voza. Primetićeš malecku razliku u odnosu na Kop i predlog ovog gospodina: da nisu metnuli ugostiteljske objekte na vrh planine, i nisu stavili "kompleks", nego pojedinačne lokale.Pri čemu je skijalište prostranstvom veće od Kopaonika jedno deset puta. I ima isto tako deset puta manje kafića i restorana. Pitam li se zašto. Stvarno su glupi ti Francuzi.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Na Pancicu je mala visinska razlika da bi stavili gondolu. Zamisli skijas tih 45-50 sekundi i onda skidas skije. Resenje je osmosed za KG i sestosed za Pancic ili dodatna zicara odmah pored ,naravno uz redare koji regulisu da se ljudi ne cekaju. Isto to bi trebalo na MK i S.dolini(6sed), 4sed na Marinim vodama i rasteretilo bi se malo skijaliste. Kopu ne treba jedna nova staza, nego neka nova Gobelja-jedino mesto gde se malo vise skija, a malo manje žičari i pored toga sto su staze kratke. Ne znam koliko je B.Reka resenje jer izgradnjom i 2,3 crvene ili plave staze oko, nje moramo da racunamo da vreme bude kao ove godine(mislim na kolicinu snega), a ona brzo ojuzi. A ova godina je bila izdasna i imala 4 meseca vrh uslova za skijanje, cak ne znam da li su vestak pravili osim oko otvaranja i NG. Taj kafic na Pancicu ne bi imao neku svrhu, jedino neki vidikovac, a s obzirom kakvo je vreme na Kopu, magla,magla, sneg, sunce, ne bi imao neki smisao. Tamo ni leti,recimo, ne moze da se sedi napolju, cak i da naprave staklene paravane jer se ne secam ikada da gore nije bilo znacajnog vetra.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aco čačak Ima li šta od ovog najavljenog snega za vikend, ili je realno sezona gotova?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)