Zaista impresivan snegopad, oko 25cm unutar 7-8sati. Naravno, za Kopaonik u ovo doba godine ništa čudno ili strano. Ja sam zaista uvek na strani skijaša, ali ljudi, ne zanosimo se. Svi mi poželimo kad vidimo ovakve slike da još koji dan skijamo i da skijalište što duže radi, ali gledajući prognozu to je samo pucanj u prazno. Da su bar u najavi prosečne temperature u narednom periodu, pa i da razumem, ali otvarati skijalište za iznadprosečnu topionu ne vidim iskreno smisao. Ovaj sneg će nestati kao rukom odnešen narednih dana.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Nikola654321 Ima istine, ali Skijališta nisu ni pokušala da smanje cenu ski pass-a kad su zatvorili pola staza, pa je logika i da većina neće da plaća punu cenu a skija na 6 staza. Tako da je tu primenjiva ona stara "statistika je kao bikini, otkriva sve, ali ne pokazuje ništa" :)
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nije planina Kopaonik da dodjem i rostiljam ako vec imaju uslovi za odlicno skijanje onda treba otvoriti vise staza i stvoriti uslove za odlicno skijanje jer nije jeftina planina pa tek tako da dodjem onako.😁
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ponovicu nesto sa cim se vecina ovde ne slaze. Skijaliste radi, ne dok ima snega, nego dok ima zaainteresovanih za skijanje. To procenjuju prema statistikakama prethodnih sezona i poslednjih nedelja tekuce sezone. Recimo, proslu sredu, na +15 ne verujem da bi bas puno ljudi uzelo slobodan dan i doslo da skija. Ili zakupilo apartman i skijalo celu nedelju. Mi ovde na portalu smo ljubitelji (zaludjenici) skijanja i snega i mozda bi doslo max 10 ljudi na skijanje. Otvaranje staza nije samo okrene se prikidac i zica krene. Puno ljudi tu mora da radi, nekoliko na samoj zicari, spasioci, neko mora da taba stazu, mora da radi bar neko prodajno mesto. Skijaliste je zatvoreno 10. Koliko vas je skijalo 5. 6. 7?Skijaliste otvaraju tek 22.4. sa minimalnim kapacitetom jer ce tad biti malo vise zainteresovanih za skijanje, ima vise neradnih dana u nizu. Isplativost samog skijalista je i tada upitno, ali se malo pomaze i turizam na Kopu za praznike. Neko ce doci da planinari, neko da rostilja, pa jos dodju i skijasi i vec ce i hoteli, kafici itd. imati racuna da rade.
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako je krenuo da pada mozemo skijati i Bele reke😁Otvaraj barem Pancic i Mali Karaman gore da skijamo
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kakav prizor jutros, kao u sred januara :)
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)bilo bi atraktivno da SS napravi akciju za vikend skijanje u kupacim kostimima i dovede promoterke 😀🏆❤️
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Crv dub je zadnje nedelje rada skroz progledala... samo malim delom je moglo da se prodje...nema teoretske sansice da je puste sad...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Vaze sezonski i 10 u sezoni.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ako ima neko do 25 godina zainteresovan da ide na Kop za prvi maj neka se javi :)
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Da li postoji neko normalan da odgovara na pitanja ljudi zasto samo Karaman i Krst zasto nisu dodali makar Pancic ili vezu sa Dubokom.. i zasto otvaranje tek 22.4 ..?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pusti vise tvoj 10 u sezoni , otvoraj Mali Karaman= Skituljka , Pancic ,Duboku pa da dodjemo da skijamo
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Da li će za Uskrs važiti sezonski skipass (10 u sezoni)? Ostao mi je još jedan neiskorišćen dan
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel vaze neiskorisceni 10 u sezoni? Ps Lepo sto su otvorili samo za pancic steta.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na sajtu Skijalista Srbije:АПСОЛУТНИ УСПЕХ СКИЈАЛИШТА СРБИЈЕ''Промет који је остварен током 4 месеца рада је заиста импонзантан. Више од 40 посто је већи промет у односу на претходну годину, што показује да смо радимо изузетно добар посао. Скијаши су нам поклонили своје поверење и ми смо га и ове године оправдали.''Sta su bre opravdali??? Oni, ili stvarno misle da su svi ovi ljudi ove godine dosli zato sto oni dobro rade a ne zbog zatvorenih granica za nevakcinisane, ili se prave ludi. Meni stvarno nije jasno kako ih nije sramota da napisu ovako nesto.Jel neko sa infokop-a u kontaktu sa njima? Da im kaze sta ljudi ovde misle o tome kako oni rade svoj posao...
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Cirkus se nastavlja ..zatvorili 10.4 na -7 a otvorice 22 .4 na +7 i to dve staze na toliko snega . Pa Bravo za otvaranje ali zasto Pancic niste otvorrili ima snega da se skija i vise od 2 staze min 5 .. prosle godine u ovo doba skijao sam skoro sve staze osim Gobelje .
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ski centar Kopaonik će biti otvoren tokom vaskršnjih i prvomajskih praznika, u periodu od 22. aprila do 3. maja!U tom periodu ski centar će raditi od 8:30 do 15 časova, a skijašima će na raspolaganju biti staze Karaman greben i Krst kao i bob na šinama.Za vreme prazničnog rada važiće popust od 50% na cenu ski karata.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ima li neko informaciju, da li planiraju da pustaju nesto za 1 maj?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Najveca sramota da zatvore skijaliste 10.4 kad ima snega novog i jos ce da pada ..
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ово је друга или трећа узастопна година са неочекивано добрим условима за врхунско скијање до средине априла и дуже. Пословно је, домаћински, промотивно - да се кроз организовану промоцију, рекламу и добру организацију - са смањеним бројем стаза организује пролећно викенд скијање. Сви би имали велике материјалне и нематеријалне користи (са изузетком дрвосеча који вредно раде без одмора).
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Realno, ko god voli skijanje, a ima mogucnosti da se organizuje, na Kopaonik ne dolazi duze od dva, tri dana. Ove godine sam, zato sto imam vikendicu, bio 4 puta po 3 dana i onda Tirol 6. Divno mi je bilo oko Svetog Nikole i posle oko katolickog Bozica. Sa decom moram da nadjem alternativu jer me je januarsko iskustvo masakriralo. Ogromna guzva, iako gadjam period posle raspusta, pa makar ne isli u skolu. Deca mi nisu velika i onda je Kopaonik iz vise razloga najzgodniji(blizina, ski skola na srpskom i sl.) Medjutim, moramo da trazimo alternativu jer je postalo nepodnosljivo. Ne znam sta moze da se desi da se to spreci. Ne mogu da iskrce jos 50km staza, a i to ne bi bilo dovoljno za ovoliki broj skijasa. Zbog korone ili ne, dosta stranaca iz okolnih zemalja ce dolaziti sa decom jer je i dalje znacajno povoljnije nego u Italiji, Austriji, gde je ski pas za 6 dana 350€. O neplanskoj izgradnji su svi dovoljno rekli, ali primarno je odraditi bazicnu infrastrukturu, vodovod, kanalizaciju u centru i vikend naselju. Velika je sramota u 21.veku imamo vodopade fekalija. Rumun koji je dosao da kupi apartman, video je pre 10 dana, nakon otapanja snega, na sta lici Kopaonik-tone smeca. Pre izgradnje staza, zicara mislim da je infrastruktura primarna. Ekologija i dizanje ekoloske svesti. Verovatno od toga nista nece biti jer ko god zajase u fotelju shvata da je oročen na kratak period i gleda kroz birokratiju sto vise da stavi u dzep. Pravih menadzera i inicijativa tesko da ce biti.
(+43) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Dajte tri staze za uskrsnje praznike i 30% popusta-da svima bude potaman.I korisnicima i SS.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sezona je gotova, kada ce se znati da li ce se raditi ove godine neke stvari o kojima se toliko pricalo...Vojska - MKDom zdravlja - PancicBele reke, sredjivanje, osnezavanje i probijanje nove staze Bela Reka 3Pitanje kolektora i vodovodaRazvoj GobeljaVidite li vi perspektivu da ce guzve biti manje od iduce godine ako se sve normalizuje zbog korone, ili moze da bude samo jos veca guzva?Pozdrav svima i nadajmo se unapredjenju skijalista
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Na mnogim stazama ima dovoljno snega za lagano skijanje i uživanje, a nakon nedelje biće ga još. Apel da se otvori skijalište i omogući ljudima vikendom da skijaju.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Zamisli treba neko da radi za vikend . Zna se kako se to placa ili u nasoj drzavi svi rade onako za rodjaka .? Pa svi radimo za platu ne za klikere i vikendom i za praznike ..?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Mare Ns, verovatno ce da otvore 1-2 zice za Uskrs i 1. Maj. Otvorili su prosle god. za 1. Maj.Generalno je u Aprilu slabo interesovanje za skijanje i skijaliste postane nerentabilno. E sad, da li je rentabilno za praznike, ne znam, ali mozda nije bas fer prema radnicima, koji moraju da rade te dane, kad gotovo svi drugi praznuju.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Od 17.4 stize zahladjenje i jos novih 20cm snega i bilo bi normalno da otvore vikendom makar od petka do nedelje 22.4 -24 i od 29.4 do 2.5 barem Pancic i Karaman .. jer se stvaraju uslovi za odlicno skijanje . Uz napomenu da daju 40% na ski pas . Cekamo odgovor skijalista ..?
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nadam se da ce ovaj sneg da izdrzi do 1 maja, da puste bar karaman.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Da na Jahorini radi Gondola Poljice koja povezuje jedno 7 staza i par putica to kao na Kopu da radi Pancic i Karaman . Sasvim dovoljno za uzivanje..
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Gde su te ''turističke organizacije''? Gde je saradnja tih ''organizacija'' i Skijališta da se izreklamira skijanje u aprilu? Mislim da bi ljudi iz inostranstva došli. Naravno sve u pola cene.Neka radi pola žičara, dovoljno.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Vrteće se opet žice za Uskrs. Biće još snega i minusa do tada, planina je to. :)
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Na Jahorini radi samo jedna gonola, a na Kopu je radilo 6-7 instalacija. Juce je bilo i snega, i vikend je bio, i popust (sitan ali ne i nebitan) pa opet je bilo 100 ljudi ukupno.Nece ljudi vise da skijaju...stiglo prolece...Ko je hteo, mogao je itekako... Pozz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)mozda daju uskrs? nada li se neko tome?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Toliko snega a žičare ne rade organizacija uvek NULA..umesto da su od 25 marta do 29 aprila snitukicene ski pasa bar za 40% bilo bi dosta više ljudi a jok ovako 3 žice rade a cena 5% niža....pa to samo kod nas na Kopu može.... Iz godine u godinu ista priča dajte nešto promenite u organizaciji ...
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Stvarno deluje tužno kad vidiš ove savšene uslove za skijanje a žičare ne rade. Da, tačno je da poslednje 2 nedelje nije bilo ljudi, možda ne bi bilo mnogo više ni da su smanjili cenu ski pass-a, ali mi je neverovatno da se niko od nadležnih ne pozabavi tim stvarima, bar jedan vikend da su probali... Da su recimo od 1. aprila spustilii cenu ski pass-a 50%, da su pustili topove da rade 5-6 večeri kad je bilo uslova za to, a onda utabali staze, sezona bi bez problema mogla da traje do 1. maja, ili bar do 20 i nekog aprila.Mislim da bi to bilo isplativo i Skijalištima i ugostiteljima na Kop-u, a s druge strane bi se izašlo u susret ljudima koji ne mogu sebi da priušte skijanje u jeku sezone iz finansijskih ili bilo kojih drugih razloga (poznajem mnogo takvih).
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Neumesno je kao opravdanje i poredjenje navoditi da Jahorina ima u blizini grad. Sam Kopaonik je grad za sebe sa najmanje sto hiljada mesta. Da bi ljudi tu i boravili potrebno ja da postoji KONTINUITET sadrzaja! Mora da se jasno zna da ce nadlezni uraditi sve da recimi skijanje radi makar na jednoj stazi sve do maja i da nema nagadjanja da li ce ili nece da rade. To je imperativ za kompletan Kopaonik i turizam jer je skijanje pokretac svih osralih turistickih aktivnosti. Umesto toga mi imamo princip dobrovoljnosti i slobodne volje u odlucivanju bez ikakve zelje da se profesionalizuje ceo koncept ne samo rada skijalista nego i celokupnog okruzenja pocev od izgradnje do uredjenja. Na primer, teski gradjevinski radovi ne bi smeli da se izvode na nacin da se ugrozava boravak i ostatak naselja kako prilazom i bukom tako i svim ostalim parametrima. Idealni cilj bi trebali da budu prelasci iz zimskih u letnje sezone takvi da se u jednom momentu moze skijati na jednoj vestacki osnezenoj stazi i baviti setnjom na ostatku planine ili nekim trecim sportom. Stoga je itekako valjano uporediti Jahorinu i njene uspehe u produzetku sezone skijanja. Novi snezni topovi koji mogu da rade i u plusu, novi pristup cenama i ponudi, obavezni obracun sa divljim gradnjama i kradjom pocev od divljih parkiralista, beskompromisno uredjenje prostora sa visokim kaznama za njegovo narusavanje i ceo niz mera koje iz haoticnog lokalnog pristupa treba da postane profesionalni menadzment iznad uticaja lokalne sredine i opstina Brus i Raska.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pitas za koga da vrte zice? Ja tebe pitam ako su smanjili rad zicara, zasto nisu uveli popust na skipass? Ili npr zasto nisu dali poslednju nedelju popust? Zato sto ih bas briga za skijase i sve nas, oduvek je bila losa situacija i posle nedelje su samo jos vise dobili vetar u ledja, dzabe se svi bunili a oni brisali komentare ili ih neobjavljuvali, njihova sramota ostaje zabelezena svake sezone... odem na kop kad samo jer moram zbog ove situacije sa koronom, inace veliki broj ljudi uvek ostane nezadovoljan posle svake sezone a to dovoljno govori o njima.
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Nisam na Kopu smaracu jedan nego gledam gde je blize i bolje . Sledece godine niko ti nece doci na Kopaonik kad se otvore granice da putujes zicarom od centra do Pancica 10minuta od Suncane i Malog Karamana do vrha 15 min , .. sve to na Jahorini u do vrha 3 do 5 min .. ma da vidimo 😁
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mare dosadan si pišeš ovde isto samo zato sto si sada na kopu. Idi na Jahorinu ko ti brani. Za koga da vrte žice nigde nikog nema celu prošlu nedelju?! Jahorina ima grad od 300k stanovnika na pola sata vožnje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Kraj sezone ..? E na 30cm novog snega oni zatvaraju Kopaonik.. da li znate da na Johorini danas ukljuceni topovi da rade i sve je spremno za vikend od 14.4 do 17.4 . Gde odose ovi radnici sa Kopa ..? Ustaj i radi nije kraj .. April je top gledajte sutra kakav ce dan biti od -7 do -1 i utorak .. i vikend . Strasno koji su to neradnici
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Upravo se završila još jedna poprilicno uspešna sezona sa dosta snega. Bice upamćena po ranom otvaranju većine staza, po velikoj posećenosti a posledično i velikim guzvama. Ostaje nam jedino da apelujemo na nadležne da nedostatke kojih ocigledno ima poprave i da sledecu sezonu docekamo sa novim stazama (Bele Reke) ali i sa boljom komunalnom situacijom. Kopaonik je prelep i leti, zato pozivam sve vas da dodjete i uživate, ima mnogo toga da se vidi i doživi. Do sledeće ski sezone budite mi živi, zdravi i veseli. Ovo svakako nije poslednji sneg ove sezone, ali za nas koji svakodnevno virimo na ove kamerice on predstavlja vecitu magiju. Veliki pozdrav od Aca!
(+75) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nije zavrsena sezona... na Kopu jeste ali na Jahorini od 14.4 do 17.4 radi skijaliste i 40% popust na ski karte tokiko o nasem skijalistu 😁
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dragi skijasi, Duga raznolika sezona se zavrsila. Puno smo skijali bez obzira na guzve, samo treba biti prvi na zici i provozati se po strafticama. Pozdrav svima i vidimo se sledece sezone.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zbogom S. S .Naučite od Bosanaca- Bjelašnica-( JKP ZOI 84) kako se odnosi sa Skijašima i Borderima. Dobar dan BackCountry Skiing na Kopaoniku.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Bila bi korisna statistika kolko dana je bilo idealno za skijanje ove sezone. Znamo broj dana sa maglom, ali postoje i drugi faktori koji su ometali skijanje, na primer nekoliko dana je bio veoma jak vetar. Takodje bilo je dosta suncanih dana kada je prethodnog dana padao sneg i kada nisu uopste utabali staze.Znam da je tesko to utvrditi, ali lepo bi bilo znati kolko je bilo dana BEZ MAGLE, BEZ JAKOG VETRA, i SA UTABANIM STAZAMA.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)druze jesi ti izasao iz magle.. ili nikad nisi bio na Kopu.? Prvo ove godine Kop je imao srece jer su bile kovid mere za nase susede .. prose godine do kraja aprila i duze .. sve bilo sve 50% , hoteli ,snega do 1maja ...+_ radiio i Krcmar 11 .4 ..Ovo sad je bahacenje naseg ski saveze dobili plate i kraj.!
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nikako da ukapirate da popunjenost skijalista na Kopu nema nikakve veze sa cenom ski passa. Od ponedeljka da date džabe nikog ne bi bilo. U januaru da povecate cenu 200% opet bi bilo 14000 ljudi dnevno.
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)I ja sam imao mišljenje kao i Vi, tj. kao dosta ljudi ovde, ali obzirom da sam na Kopu i da skijam .... mislim da nije realno da bi skijalište imalo uslova za rad, sem ako ne padne neka značajnija količina snega. Sada već baš manjka snega, sve je više braon boje i zemlje po stazama.Poslednjih 2-3 dana, plus je i noću što je problem za osnežavanje staza, tako mi deluje sve ovde da je to to za ovu sezonu.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Nece
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Gledam kamere...tuga...skoro nikoga nema na stazi,snega ima,vrte se žice u prazno.....i umesto da iskoristimo još koji dan....i da je cena recimo 1500.dinara ski pasa ...i da dođu svi koji nisu mogli u toku sezone.....neee...bolje da je 3500.din...za par staza...i nek se vrte prazne korpe!?!?nije mi jasna logika skijališta!!!!!!!!!!
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)