Da li je istina da Pub ne radi iz istog razloga - iskljucena struja i voda?
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Konaci su bili jedna od najlepših gradjevina u Jugoslaviji. Mislim da su zaštićeni i treba ih sačuvati. Umesto toga, pregrađuju se hodnici (kod Idee), prave se neki kavezi, vlasnicima se takvi računi šalju da se verovatno želi da odustanu i prodaju ih budzašto. MK je sazidao novi objekat ispod Konaka a Konake pustio niz vodu. Ima li koga da pomogne da zaštitimo Konake, nekada simbol NP Kopaonik? Sada se i ne vide od silnih solitera! Tako se i nadležni ponašaju, ignorišu sve što nama, sada već starijim skijašima, znači!
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Interesuje me zašto Infokop ćuti i ignoriše ovaj ozbiljan konflikt koji preti da upropasti svima sledeću sezonu? Da li mislite da će gosti hotela Grand mirno uživati dok stotine vlasnika apartmana u Konacima budu maltretirani? Zar nije logično da jedan nezavisni medij koji se bavi Kopaonikom pozove i jednu i drugu stranu da iznesu svoje argumente?
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)I ja sam vlasnik apartmana u Konacima. Račune sam plaćala, i to u celosti, 250% više nego prošlogodišnje, dok mi u maju nije isključena struja sa obrazloženjem "dok ne potpišete ugovor za nas ste nevidljivi". Ugovorom potpisanim od strane Mk, novi vlasnik, je upisan u katastru kao vlasnik hodnika i svih zajedničkih prostorija Konaka. A prethodno je taj isti Mk svaki kvadrat apartmana skupo naplatio! 300 vlasnika je prevareno, 200 već podnelo tužbu. Novi vlasnik, ne javlja se na telefon ni ljudima čije apartmane rentira!! Jer on ima svojih samo par komada!! Isplanirao da nas udavi računima! Da vidimo ko može duže da izdrži! Meni ne dišu zelenaši za vratom. Vidimo se na sudu! Pozdrav za sve komšije!! Odličan odaziv juče!
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)MK je prodao apartmane, mislim da ima izmedju 300-400 vlasnika, ja sam jedan od njih, medjutim niko od nas nije znao da smo zapravo vlasnici samo dva zida i eventualno dela krova iznad apt. Nigde u ugovoru nismo potpisali da se odricemo zajednickih delova objekta.Po prodaji svih apartmana, MK je prepisao zgradu (pre nekoliko meseci) na novog vlasnika, koji je postao vlasnik hodnika, zidova i svega ostalog sto nije sam apartman. Ranije smo MK placali oko 8k mesecno troskove odrzavanja, tople vode, grejanja... Za apt od 28m2Sa predajom objekta moji troskovi su porasli na 21k/mesecno + struja, uvedene su nove besmislene stavke na racunu, postojece stavke uvecane, neki lokali dobijaju racune po 100k din, skoro je neko slikao mesecni racun od 58k za veci apt. Izbacio je sve kablovske i internet provajdere iz konaka, postu su jel hodnici i zidovi njegovi i sada on naplacuje svoj tv/internet, kao obaveznu stavku na racunu.Posle odbijanja vlasnika da placaju visestruko uvecane racune (ja sam nastavio da placam po MK cenama do danjeg) i potpisu ugovor sa njim, poceo je da iskljucuje struju i pored placenih racuna za struju, pod izgovorom da nismo potpisali ugovor sa njim (jedna stavka u njegovom ugovoru doslovno glasi da racun u buducnosti moze sadrzati bilo koju novu stavku, itd...). Ovo je samo mali deo tretmana koji ovaj covek sprovodi. U toku je podnosenje tuzbe protiv MK i doticnog.
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@UK: Mozes li nam reci malo vise o tome? Koji su razlozi, sta su zahtevi, koji su problemi itd.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas u 13h na novom beogradu, ispred sedista MK grupe, odrzan je protest vlasnika apartmana u Konacima. Zamolio bih infokop da se ukljuci u ovu temu. Pozdrav
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zasto nema kamere iz Vikend naselja?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Šta je sa kamerama pa ih nema?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)GS-u nije, niti treba da bude posao da menja kese za smeće.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Vrlo prosta stvar za pocetak moze da se uradi,a mislim da nije ni skupa.Kanta za smece na svakoj stazi na 2-3 mesta.GS se voza sankama po ceo dan ,svuda okolo ,moze da promeni kese.Onda bar narod nece moci da kaze da nema gde ni da baci smece.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)@hopkop: NP naplaćuje ulaz za vozila i naplaćuje takse i svim komercijalnim objektima na planini (uključujući i SS).Zato oni i organizuju čišćenje planine, a ostali se priključe akciji zato što tim "činom" govore da "mare" za planinu.Po meni je sve to OK, glavno je da je rezultat čista planina, lepo bi bilo da NP ima par ljudi koji će neprekidno da vode računa o čistoj planini (pošto kao narod ne vodimo o čistoći oko sebe [prirode, ulica, gradova]).
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)ne razumem ovu nazovi akciju ciscenja kopaonika svake godine? po meni bi trebalo da svi hotelijeri,skijalista srbije , nacionalni park od ulaznica za vozila ,kafici i restorani u porezu i deo u ceni pica,da plate odrzavanje nacionalnog parka kopaonik. po meni to bi trebalo tako da bude posto policija ne radi svoj posao a i nemamo kulturu da smece ne bacamo svuda
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Još nije objavljeno kada počinje zvanično letnja sezona na planinama, tek tada će raditi i letnji sadržaji. 500 dinara je pojedinačna vožnja žičarom za odrasle… https://www.skijalistasrbije.rs/sr/cenovnik-letnji-sadrzaji-kopaonik
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Mislim da ti ne radi ni jedna zica,jer letnja sezona krece tek u junu i to tipa sredinom,ako ne i kasnije.Cena je bila 300,00 din jedna voznja.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Želio bi da se raspitam da li su žičare otvorene za panoramsku vožnju od 21. do 28. maja? Naročito žičara do Pančićevog vrha ili Gondola Brzeće Mali karaman. Koje su opšte cene i radno vreme tokom letnje sezone?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)>:(>:(>:( Sto ne napravite jos letnjih staza
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo zavrsi se sezona, Grand odmah krece da radi, menjaju se plocice, sredjuje se bazen itd.Skijalista spavaju, obecavaju nove zice i smanjenje guzve samo kada ljudi hoce da ih skalpiraju jer ne radi Pancic... Treba privatizovati Ski Centar Kopaonik ako SS nisu u stanju da ga vode na najbolji moguci nacin i na dobrobit skijasa. Tolike cene ski pasa, toliko ljudi, a oni godinama ne rade nista da se rastereti centar, ali i drugi delovi skijalista. Stare, spore zice, guzve svuda... Na primer, samo je jedan cetvorosed na gobelji, a sa milion staza, hocu reci daleko veci kapacitet staza u odnosu na zice... usko grlo Jaram... Bele reke ne mogu da osneze decenijama... takodje veliki kapacitet staza, i gondola koja se vrti prazna ceo dan... da ne pricam o guzvama u centru, to je vec svima poznato.Mnogo prostora za poboljsanja bez krcenja suma, a SS ni to ne rade...Kako izvrsiti pritisak i "primorati" ih da se trgnu i krenu sa investicijama i prekopotrebnu modernizaciju?
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Sneg na Kopu iznad 1900mnv. Dok se u nizijama mere temperature uglavnom izmedju 20-22⁰. Veliki pozdrav za verne Infokopovce.❄🙋♂️
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Marko: 988cm je zvaničan podatak Hidrometeorološkog zavoda. Već dva dana stoji tako :D
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Bravo Marko kako to 998m snega a zatvarate .? Kad se otvara Gobelja i Duboka 2 i nezaboravite Krcmar pa da krenemo sezonu novu 😂
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Prema trenutnim informacijama ima 988cm snega, a skijalište zatvoreno. Ccc...😁
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ako nocas padne sneg otvarate staze sutra ..?😁
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ima jedna veoma bitna činjenica, a nisam primetio da je iko pomenuo. Put preko Brzeća do gore nikada ovako dobro nije čišćen kao ove sezone. Nebitno da li je bilo metar ili metar ipo snega, put je konačno čišćen do asfalta, kako je oduvek i trebalo. Naravno, to važi za put do centra gde je opet standardna šoder priča, valjda da se istaknu oni koji su stukli pare u svoje terence, da ih opravdaju pred komšijom...
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Malo je glupo to danas za sutra ima nas koji smo planirali vikend, ali ajde kako je tako je.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)JP "Skijališta Srbije“ obaveštavaju korisnike da će zbog nepovoljnih vremenskih uslova, sutra (27. aprila 2022. godine) biti poslednji dan skijanja za ovu sezonu na Kopaoniku. Još sutra će raditi staza Karaman greben i bob na šinama, nakon čega se ski centar zatvara.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Svaka pohvala staze su sasvim korektne za ovo doba godine i sneg je ok na stazama iskoristite do 3.maja
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da posolim i ja...uskršnja jaja. Bio u petak. Za ove uslove i broj skijaša, realno karaman zica, doviljno. Zašto nije prošao tabač i treću stazu na Karamanu i spojnicu Pajino Preslo-Mašinac, to je zamerka. U svakom biznisu postiji deo koji se odvaja za markenting, vraća krajnjim korisnicima...ove sezone su definitivno mogli da rade poslednjih par dana u minusu, ako ništa drugo, da navikavaju ljude na skijanje na kraju sezone. Srećni praznici.
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pe1ar | 23.04.2022. | 00:16 Zmaj kada se u aprilu spustis smuckama iz Val Thorensa do Saint-Martin-de-Bellevillea imas pravo da komentarises anything o kopu... pa sta si ti sada ovim hteo da kazes? :D u saint martin je prolece odavno, sve zeleno, a i da nije, opet ne kontam sta si hteo da kazes
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Sve je to OK, i što rade žice i što nema puno skijaša. Pa celo leto se vrtela gondola i karaman greben za 3-4 osobe dnevno koje se provozaju / kupe kombinovani ski pas za gondolu - zašto ne bi za Uskrs i prvi maj. Što se tiče troškova za SS zanemarljivo a lep gest. Naravno da neće niko zbog toga specijalno doći na Kopaonik sada (KG/Krst) ali oni koji dolaze za Uskrs/1 maj mogu da se spuste par puta i da se sunčaju. Da ne pričam da su hotelijeri dobili još stavku u marketingu da prodaju sobe / apartmane za ovaj termin.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zmaj kada se u aprilu spustis smuckama iz Val Thorensa do Saint-Martin-de-Bellevillea imas pravo da komentarises anything o kopu...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-27)@Pe1ar22.04.2022 | 11:04Pa gde ste sada skijasi...eto koliko ste nerealni...kuknjava da se pusti skijaliste iiii NEMA NIKOGA...da li vam je sada jasno sto ne radi skijaliste u aprilu...zemljače, evo mene konkretno u Val Thorensu. Sijam. ali to nije bitno, nego da li ti zaista pitaš "gde ste skijaši" u konotaciji, zašto nisu ljudi sa par stotina km zapucali na kopaonik, da skijaju karaman greben???? kad su full uslovi, na karaman grebenu skije jedva idu, osim laganog vođenja skija nema uslova za skijanje bilo kojom drugom tehnikom, a kada otopli, sneg postane meški, skije bukvalno se zaustavljaju... skijaš da zapuca iz SU, NS, BG, NI, ili odakle već na kopaonik zbog toga? da li si ti realan..
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)kukali smo da ne zatvaraju 10. aprila kad su bili odlicni uslovi. ovo sad nije april nego prakticno maj. najbolji uslovi su bili od zatvaranja do ovih dana otpr, a i danas bi bilo bolje da nije zatvoreno 10. apr nego da se nastavilo sa osnezivanjem jos par staza i radom jos nekih zicara (duboka 1 pancic itd) kao nakon redukcije rada skijalista ako je vec bilo u planu da se otvara za uskrs i prvi maj. ovo sto imamo danas - visoka temp, samo karaman + krst ( koji je bitan skijasima koliko i deciji park i bob na šinama), popust od 50% na samo dve zice, realno nisu primamljivi uslovi.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@Realan da li ti stvarno mislis da je ski pas ovde kljucna stavka za ne dolazak... nemoj da si smesan... 1700 dinara za dan NIJE prepreka da se skija... dzabe da daju isto bi bilo skijasa...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ради ли гондола 23.4.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Da su pustili Pancic a ne Krst bilo bi skijasa ovako Karaman i Krst moze jedino sankanje , za skijase trebaju bolje staze 😇
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Cena zice nije normalna. Sada se vrti za dzabe a da je jeftinije verovatno bi bilo skijanja
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Pa gde ste sada skijasi...eto koliko ste nerealni...kuknjava da se pusti skijaliste iiii NEMA NIKOGA...da li vam je sada jasno sto ne radi skijaliste u aprilu...
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Ima li guzve gore na dve staze 😁😂
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)A na Kopu pljusti kisa trenutno…… 😶
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Samo da uputim jednu kritiku, a Vi procenite da li sam u pravu. Nije mi jasno da nije resen prelaz sa Karamana na Gobelju!?! Pre svega je nebezbedno, a i moglo se nekako povezati da se skije ne skidaju i ne pesaci. Sve su sredili zicare ostao je Karaman i Marine vode sa "tanjirima"!?! Meni kao senioru bas leze ove staze gde sam skijala pre vise od 25 godina, pa tu bas fale makar dvosedi ako ne cetvorosedi. Mislim da se mora malo voditi i racuna i o nama seniorima koji bas vise nismo u kondiciji?
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Sad bi svima bilo super da bude skijanje za Prvi maj, da su SS napravile dovoljno veštačkog snega da ploča izdrži visoke temperature sledeće nedelje, da rade sve instalacije, da popust bude veći od 50% u odnosu na sezonu, da možeš na stazu u kratkim rukavima i da nije gužva nigde. Kao, sve to ima negde, niko video nije ali ima, pa što ne bi bilo i kod nas na Kopu?Jbg drugari, kad je bilo 2 metra snega nije ništa valjalo pa svi dolazili ovde da kukaju, sad kad priroda rekla svoje pa ogolila staze jer proleće uveliko traje evo entuzijazma da se skija?!Opremu na servis pa polako spremanje za decembar, ko voli planinu uživaće i na majskom suncu i planinskom vazduhu bez jurnjave skijama nizbrdo. Uzdravlje ;)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)@Aco čačak E upravo si pogodio suštinu. U svakom ozbiljnom ski centru staze se osnežavaju kad god je za to prilika, stvori se ploča od minimum jedan metar utabanog snega i to više ne može da se istopi do juna, kakav god da je plus. E sad, drugo je pitanje zašto niko nema interes da maksimalno produži sezonu, zašto se ne radi na tome da se skijaši privuku ozbiljnim popustima u aprilu itd. Meni je ove godine ubedljivo najbolje skijanje bilo za vikend 2. i 3. aprila, a januar i februar, pa i mart donekle su bili nepodnošljivi zbog gužve.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ja ne mogu da verujem da neko postavlja pitanje skijanja posle desetog aprila. Svi da dodjete, ne bi vas bilo 15. To bi bilo kao da pekara napravi 1000 vekni hleba, a ima kupce za tri. Ako vam se skija popnite se lepo gore i skijajte. Ko normalan ce da otvori skijaliste za desetoro ljudi u aprilu. Samo ekonomski samoubica. Jedva cekam da vidim koliko ce ih biti za praznike. Ne lozite se.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)Hvala svim gostima sto su dosli od 25.12 do 1.4 da gazimo skije , placamo sve 100% i vise .. staze i ski lift sve isto 20 godina i gore , isplatimo skijiste koje imaju zicare isto 20 godina i vise ... hvala samo uzimamo kes i isto sledece godine .. samo dodjite .. jos nam treba samo dodjite da napunimo DzEP😘 Eto Ace i Kimija da kazu prognozu... ili Stevs da kaze kako je to neisplativo ... eto samo dodjite i sutra 😇
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Postujem Acu i Kimija ali zasto je zatvoren Kop od 10.4 do 22.4 kad smo mogli skijati na svim stazama osim Gobelje o tome pricam i skijao prosle godine ..? Svaka cast tebi i njemu al ove godine su preterali sa guzvama i cenama i bez popusta tokom celog marta od 19.03 i do 10.4 .. smesno i tuzno😂 mozemo skijati od 22 tesko bice snega al popust jedno 90% na to sto nude o tome pricam!!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Kimi je zaista u pravu, ovaj sneg će se držati još sutra kako tako pa mozda čak uvece na petak padne malo novog, ali čim ogreje od subote to će biti rolerkoster... Velika količina novog snega bez hladnoće bar one noćne u minusu je problem čak i za onaj sneg stari ispod... Odavno polovinom Aprila nije bio manji sneg, 21cm je totalno bedno... Svi previdjaju kad se goviri o skijanju u Aprilu da je to moguće svake godine, ali uglavnom pod jednim uslovom, a to je da se staze intenzivnije osnežavaju kad god je to prilika a ne samo u decembru ili uz početak ski sezone. Na taj način bi gotovo bez problema imalo snega na stazama do prvih dana maja. Da napomenem još da su u narednom periodu mogući i dnevni razvoji oblačnosti koji će donositi pljuskove ili čak sugradicu ili krupu... Uglavnom zaključak je da će na planinu doći oni koji uživaju u skijanju u svim uslovima a koji će biti od prilike kao skijanje na glečerima u julu... Veliki pozdrav za sve zaljubljenike u ovu magiju zvanu sneg...🙋♂️🤩
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Razumem ljude koji bi da skijaju i Maju mesecu,ali moramo se pomiriti sa tim da sama psiha coveka kada vidi da je u dolinama procvetalo i da se moze setati u majci gubi se svaka zelja o skijanju i u snegu. Tada se vise razmislja o odmoru na more i letnjim aktivkostima,da ne pricamo koliko u tom periodu ljudi imaju manje vremena jer odmori i praznici prolaze. Ja nikada nisam propustio da skijam u Aprilu gore kada god je to bilo moguce,i ako sam celu sezonu na kopu,jer tada je skijanje ono za svoju dusu. Kada god sam stigao kuci posle aprilskog skijanja puno me ljudi cudno gleda i pita ,,pa jel ima snega gore,, i ako je bilo nekada i preko pola metra. Ako je neko veliki zaljubljenik i ima vremena ima glecere preko cele godine. Ipak je Kopaonik niska planina da bi se skijalo kvalitetno u Aprilu i Maju. Vidimo se u Decembru. Svako dobro.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Nikola654321 Pa mogli bi SS da malo profita ostvarenog u punoj sezoni, prebace na drugu polovinu aprila i otvore 7-8 staza. Tako bi se polako stvarala bolja slika o Kopaoniku kao mestu gde se rado dolazi i izbegla bi se navala na Alpe sledece godine (koja je potpuno sigurna, BTW). Ionako taj profit prave imovinom koja im je poklonjena (pare iz budzeta za sve zicare), pa onda nema razloga da glume biznismene. A uz to, od javnih preduzeca se i ne ocekuje profit, vec pruzanje usluge gradjanima uz pokrivanje troskova poslovanja.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Nikola654321Džaba objašnjavaš, ne razumeju ljudi koliki su troškovi skijališta samo za jedan dan, a pogotovu u ovoj varijanti da ponovo pokrećeš deo skijališta. Ja kad kažem ljudima koliko moja firma naplaćuje neke poslove i koliko košta sam izlazak na teren, oni se frapiraju, a meni je to na granici rentabilnosti, jer se vode nekim njihovim osećajem koliko šta vredi i koliko bi šta trebalo da košta. Između ostalog, to sve pričaju ljudi koji rade za platu i koji nikad nisu morali da razmišljaju o tome koliko mora para da se napravi za mesec dana da bi mogle da se isplate plate i pokriju ostali mesečni troškovi.I još dodatno ima ovih stručnjaka što misle da je cena ta koja odbija ljude u ovom periodu da dođu na skijanje. Koliko sam samo puta cimao ljude da idu u aprilu sa mnom na skijanje i nalazio opcije da ne daju ništa za skipas i naravno uvek je bio problem uzeti slobodan dan, ili moraju negde za vikend, ili im je oprema negde zapakovana, pa nemaju zimske gume itd. da ne nabrajam dalje. A kako stvari stoje ni ja neću moći sad da dođem, jer žena ima neke fiks ideje. Pozdrav svim skijašima
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)