Aj da vidimo koliko vas gledlo na kamerama da nema mozda snega ?🙄
(+32) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas raspisan tender za izgradnju novih ski staza i infrastrukture:Link >>>
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)E pa vreme je da postavim pitanje,... Šta mislite, hoće li država redukovati skijalište zbog štednje struje, i dali je to, ako se desi ok ili ne,...?
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Kad bi jos na delu trase gasovoda prosao makar neki ski put...suma je svakako isecena.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Tolika suma se posekla zbog gasovoda.a sad za jednu stazu relativno male povrsine se pravi pitanje.... Nema sta selektivna primena zakona...
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Zvwzdarac:Zavod za zašitiu prirode je odbio da izda dozvolu za projekat izgradnje Bele reke 3. Ne znam detalje, ali pretpostavljam da će morati da se menja projekat na osnovu primedbi Zavoda.Lokacija staze je sa leve strane gornjeg dela gondole, odnosno staza je praktično u "ogledalu" Bele reke 2, sa kojom se i spaja na prvoj međustanici (mesto zvano Kamarište - lokacija gde se završava Bela reka 2, počinje Bela reka 1 i završava Struga).
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@stevs Dozvole za Belu reku 3 nema jer je zavod za zaštitu prirode odbio ili skijališta još nisu nji tražila? I sad ne mogu da nađem, koja beše trasa predviđena za BR3?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Praja:Nema ništa novo da se napiše ili fotografiše od radova na skijalištu što već nije napisano ili fotografisano ovde:Link >>>Počeli su radovi na Karaman grebenu (7b i 7c) i na Beloj reci (15 i 15a) i stazi Treska (5), glavna oprema je i dalje na Tehničkoj bazi i nije instalirana. To će sve biti završeno za ovu ski sezonu. Radovi na novoj stazi Bela reka 3 nisu krenuli, jer nije dobijena saglasnost Zavoda za zaštitu priorde. Poučen prethodnim prosecanjem staza, to se završi za 15tak dana, kada se sve dozvole dobiju. Međutim, to se ove godine neće desiti. Ako se nešto promeni, biće na portalu. Što se tiče novih instalacija Pančić, Mali karaman i gondole iz Vikend naselja, to su sve srednjoročni planovi. Projekti su tu, na redu je da se obezbedi finansiranje i pribavljanje svih dozvola. To se sigurno neće graditi ove sezone. U skorijoj budućnosti, najizvesnija je gradnja gondole iz Vikend naselja i novog šestoseda Centar.Obrni okreni ništa ti novo nisam rekao što već nije na portalu ili se nije znalo.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Stevs,ili si se nešto ulenjio ili se ništa ne dešava od radova na skijalištu.Ajde napiši i nešto lepo što zanima skijaše a ne samo loše vesti, koje čitamo o prekomernoj izgradnji objekata...Šta se dešava sa Belim rekama (osnežavanje i nova staza), ima li šta od najavljenih novih instalacija Pančić i Mali Karaman...?Hvala unapred
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Apsolutno se slažem. Ali, par puta kada je bilo otključano, ljudi su počeli da se svađaju istog trenutka. I to u vezi tema za koje je diskutabilno da li im je mesto na grupi. Nadao sam se da će grupa biti izvor korisnih informacija po pitanju stanja prilaznih puteva, rada žičara itd. Kad ono sekcija mali oglasi i fotografije admina...
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koja je poenta na Viber grupi da ne mozes vise pitati ništa, nego samo gledamo i pratimo oglase admina?!?! Bolje je ugasite, ali iskreno, posto nema poente. Bacite malo pogled na druge grupe (Live from Greece, npr) i shvaticete da je osnov same grupe dobijanje korisnih informacija u kratkom roku!
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Od 15 do 30 novembra, online, 15% popusta.
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kada je najjeftinije kupiti ski pass 10 u sezoni? :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Stevs Hvala puno!
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Peca (iOS):Teniske terene imaš u hotelu Putnik i u Kraljevim čardacima.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sam si već dao odgovor, prašina i haos na sve strane.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sam si već dao odgovor, prašina i haos na sve strane.
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Каква је ситуација са радовима у центру ове године? Можда бисмо дошли али ако је прашина и хаос на све стране - онда не знам колики је угођај
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li se zna kako napreduje veštačko osnežavanje Belih reka i sređivanje istih i da li se može realno očekivati da sve proradi ove sezone?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zbog cega nema vise one kamere iz Vikend naselja?
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@freerider Bio je to sarkastičan odgovor ovom liku koji je krenuo da troluje. Ako sam izdajes, cela sezona leto/zima za apt. sa dve sobe (dnevna i spavaca) je oko 5k neto (odbijeni troskovi bookinga, gospodje koja se bavi bookingom i prima rezervacije, komunalni troskovi - struja, voda, troskovi odrzavanja, grejanja, tople.vode, placanje poreza drzavi preko e-turista, itd...)... Te price iz prve ruke da se zaradi 10k. i sl. su ribolovacke price, na koju se ovi likovi (kojima je najveca sreca tudja nesreca) lako pecaju, ja ni blizu tih 10k nisam zaradio cak i kada je kada je zimska sezona bila 85-90% popunjena.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li neko zna šta se dogodilo sa kamerama koje su gledale prema naselju gde su Čardaci i prema Mujenu.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@BrankoLink >>>
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Komšija: imaš prostu matematiku, ako izdaš sobicu 100 dana u sezoni znači da si naplaćivao 20000/100 = 200eura dan za tu sobicu, mnogo si ga preterao sa cenom ;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Obele grad na Kopu kao sneg...🤪
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nisam iz Jagodine🤣. Ako tako lepo zaradis na sobici ne razumem zasto ne bi platio odrzavanje.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Lose su ti rekli, evo iz prve ruke, izdajem mikro sobu u Andjeli, jedva dva kreveta stanu, mala kuhinjica, ubijam 15k po sezoni i to kada je Covid, inace pre toga blizu 20k eur po sezoni. Lazu te ti ortaci, iz prve ruke, da je samo 10k, ne zele da se zna istina da im ne bi žicao kintu. Inace ne znam sto ti smeta studio u Konacima a ne smetati ti soba u Pefkohoriju gde letujes svake godine. Prijateljski pozdrav od tvog komšije.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Samo obican skijas kao i 99% ljudi na ovom sajtu koji sagledava situaciju iz skijaskog ugla. Tzv app izdajete za sezonu cc 5000e, a za celu god od 6500e +. Oni koji se bave izdavanjem na dan i vise zarade za godinu i preko 10.000e potvrdilo vise vlasnika. Naravno, porez, boravisne takse, osiguranje itd niko ne placa. Nemam ja nista protiv nikoga niti bilo koga podrzavam, samo iznosim cinjenice.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Lepo sam i ja tebi odgovorio da se placaju svi troskovi za koje tvrdis da je placao MK. Deluje mi da intelektualno ne mozes da ispratis ovu prostu prepisku i da moram da ti objasnjavam kao detetu ali i to je ok da bi smo dosli do istine. Ne znam da li si trol ili si samo zavidan i maliciozan ali izmisljene tvrdnje o enormnoj zaradi i izbegavanju placanja odrzavanja me navode da mislim da instruirano pises komentare. Srdacan pozdrav, ne bi bilo pristojno da nastavim dalju konverzaciju sa tobom. Molim admina da bez redakcije objavi ceo komentar, zaista ne zelim da bilo ko poveruje u potpuno izmisljene tvrdnje koje je doticni izneo. Hvala na razumevanju
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pa sam si pitao da ti obrazlozim. Svi znamo gde nas najvise boli a bolece jos vise ako dodje do izvrsitelja. Konaci se odavno raspadaju, vlasnici hoce za tzv apartmane od 20m2 da zarade 10.000€ po sezoni. Gospodo, toga nema ni u Kitzbuhelu.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)@ledenjak Zamisli placamo i Mi sve sto placas i ti !!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@ledenjak Povećanjem nameta trebalo bi da rezultira većim cenama iznajmljivanja apartmana tokom sezone, kako bi se izjednačili sa cenama soba u preostalom delu konaka Ras koji se predstavlja kao hotel Andjela koga odavno nema. Privatni app puni, takozvani hotel prazan… a konaci su ove zime sve bili, samo ne očišćeni ! Tako da pare idu direktno u džep
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Može li se apelovati na nadležne da se osposobi prilaz kolima, kombijima, autobusima... parkingu ispred Bala reka gondole u Brzeću. Da se isti proširi i obezbedi prevoz npr. (golf car) do same gondole za one koji su parkirani dalje (pošto je gondola na usponu). Gondola je fantastična, ali taj sam prilaz obismišljuje njene prednosti:1. Ulice su preuske i provlače se izmedju objekata koji blokiraju direktan prilaz gondoli (da li je to sve građeno u skladu sa dzvolama i planom, ako da, promeniti plan)2. U tako uskim ulicama pojedini parkiraju sa strane, da ne bi platili parking (staviti obezbeđenje da reguliše i nedozvoli parking, uklanjati sva vozila s prilaza bez izuzetka)3. Čišćenje snega na prilazu - ukoliko sneg nije očišćen, često se neko zaglavi, pošto je uspon... (sneg mora biti redovno čišćen i posipana rizla i so), najbolje da bude veliki parking na ravnom gde bi se napravio prilaz pokretnom trakom za pešake (ko na gobelji do žice Jaram, prevoz malim električmnim vozilima ovog lifta ukoliko veliki parking bude izmešten dalje.I da se napravi još jedna gondola iz Jošaničke banje, da se smanji malo pritisak na sam centar.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kako to ds vam do sada nista nije smetalo? Ako su vam.prodali skijasnice zasto se niste zalili? Ovde je jedini problem sto sada nesto mora da se plati vise nego sto su navikli. I da, placam mesecno ciscenje i odrzavanje unutrasnjosti zgrade, oko zgrade, sredjivanje travnjaka, zajednicku struju za hodnike, spoljnu rasvetu, rampe, video nadzor itt.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Ledenjak Ne znam da li si ukapirao ali MK tvrdi da je vlasnik hodnika, zidova, svega sto nije apt. Ja sam vlasnik samo dva zida i eventualno krova koji cine moj apt. Obaveza vlasnika objekta je da odrzava njegovo vlasnistvo kao sto ja odrzavam moj apt. Skijasnicu je MK prodao, skije svi ostavljaju po rentalima sa kojima imamo dogovore, opremu sam retko vidjao po hodnicima, preterujes. Ne vidim nista sporno.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Ledenjak Zanima me, tamo gde zivis, kako placas javnu rasvetu, odrzavanje puteva, ciscenje snega oko tvoje zgrade i sire ? Da li ti stize neka posebna uplatnica, objasni malo... ?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Takodje mi je potpuno nadrealno da se ovaj portal bavi temama poput naplata parkiranja , cveta cveće i sl. dok se lokalima u samom centru i vlasnicima apartmana seče struja čak i kada račun plate.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Slazem se , niko od nas vlasnika se ne bi protivio da naplacena sredstva idu u fond za odrzavanje i da se podize kvalitet usluge. Medjutim racuni su povecani 300 %, bez ikakvog objasnjenja gde ce se ta razlika utrositi. Pravdati troskove od 200 e za dvadesetak kcadrata apartmana , odnosenjem snega i javnom rasvetom je smešno.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Skijašnice konaci nemaju zbog toga što nam je MK to oduzeo i iste pretvorio u poslovne prostore koje je izdavao ili prodao...
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li su vlasnici placali ciscenje i odnosenje snega iz konaka, spoljnu rasvetu, celogodinje odrzavanje kompletnih objekata kako spolja i unutra? Nisu, placao je MK. Nisu tu samo internet i tv, ima toga dosta. Ti hodnici se raspadaju jer je to zimi skijasnica, tu drze skije, cipele, sanke itd, ti hodnici ne lice ni na sta. Naplacuje se 100-200 noc u sobi od 20m2. To nisu apartmani. Troskovi koje su do sada placali su manji nego u omanjem selu u srbiji. Ne podrzavam ni to da sada neko tek tako treba da otima od vlasnika ali neki red treba da se zna jer na kraju najvecu cenu plate turisti.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Apartmane su kupovali i advokati. Da nisu citali ugovor. Tesko.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Власник јесте безобразан, али ни Ви нисте читали уговор, већ сте пристали на њега. Јасно је да власник жели да исели власнике апартмана. Где год дође МК опростите се од ''''општег'''' добра.Него, да причамо мало о ''''аутобуској станици'''' на Копаонику. Где могу да се купе карте? Зашто барем један локал није прерађен у билетарницу? Зашто нема аутобуса из Ниш(а)?
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Nije u pitanju ugovor, da li smo ga gledali ili ne. Ovo je presedan. Do sada ne postoji ni jedna zgrada u Srbiji gde su apartmani privatno vlasnistvo a hodnici i stepenista pripadaju nekom drugom.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Vladice, ne tražimo sažaljenje nego pravdu. Očigledna je namera da pod pritiskom računa (napisala sam vam 18k za 22m2) prodamo pa će vam tu nići šta već ako je uopšte planirano. Druga stvar je ma koliko da je plaćena nekretnina (a manje je od toga što ste naveli) valjda je važno da je pošteno zaradjena, mi tajkuni nismo, mnogi se i izdržavaju i školuju decu od toga ali pa čak i da je tako kako pišete smatrate da je u redu da se nekome iznuđuje novac, naplaćuju računi toliki po sopstvenom nahođenju i bez ikakvog obrazloženja (praktičan reket) i seče struja? to vam ok?Treća stvar je velika šteta za objekat koji je još jedini ostao izgrađen onako kako treba za planinu, morfološka pozicija, visina, arhitektura izgled, on propada... I da nisam vlasnik ja bi ovo sve vrlo razumela jer istinski volim Kopaonik i oduvek sam se borila protiv svega što se dešava a svi vidimo...:(Komentar ti je krajnje zlurad i upravo je pokazatelj ko smo i kakvi smo i zašto nam je tako kako je. Principom da komšiji crkne krava kad je ja nemam nećemo daleko...
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Oko mi suzi :) davali ste za kvadrat po 4000 evra… ugovor niste pogledali kada ste kupovali… drzite cene kao da smo Moritzu… sada trazite sazaljenje za 100 evra vece rac. mesecno…ako vam se ne isplati prodajete po 5000 evra kv…
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)Konaci jesu jedna od najatraktivnijih lokacija u Srbiji i ovo što se dešava je prestrašno. Još je strašnija tišina od strane države i medija. Evo i @infokop ćuti a znaju svi, svi obavešteni.2022 godina a mi smo u situaciji da se nesmetano sprovodi iznuda i maltretiranje... Gasi nam se nesmetano struja, koja se nelegalno i prodaje da ne pričamo da sme da je seče samo EPS i to uz neplaćanje što ovde nije slučaj... šalju se računi za održavanje po sopstvenom nahođenju i potrebi (april 2021-3000 rsd, april 2022-18000 rsd??? koliko će sutra biti?) i to sve prolazi glat... imamo gomilu materijalnih dokaza ali džaba...Angažovani advokate, obavestili medije i ništa, tišina. Nema u Srbiji dok ne pokucaju na svačija vrata, od toga dalje niko ne vidi niti ga interesuje a hocemo da nam bude bolje...
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Konaci jesu samo srce i centar Kopaonika. Da li ce kafici, prodavnice i restorani moci da opstanu uz ove , nametnute cene struje, grejanja, odrzavanja ??
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jako mi je teško dok ovo čitam, kakav bezobrazluk. Ljudi, zato obavezno dobar advokat da pogleda svaki kupoprodajni ugovor, morate znati šta kupujete i koje su eventualne posledice nedostataka koje nekretnina ima. Bitno da su agencije napravile nauku od toga da okače oglas na internet i uzmu masnu proviziju a pravna pomoć za kupce je u drugom planu.Samo udruženo i javite ovo svim medijima, valjda će neko objaviti.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Uh, držite se ljudi, podrška iz Vikend naselja, javljajte kad su akcije da se uključimo, ovoj bahatosti se mora suprostaviti. Infokop svakako da isprati celu situaciju i objektivno izveštava.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Neverovatno sta citam... kosmar za vlasnike apartmana.Zvuci prekomplikovano da se sada ovo resi kako treba, jer verovatno ne postoji odgovarajuca infrastruktura (brojila za struju za svaki apartman, vodomeri, itd...). Ali da te uslovljava neko da uzimas preko njega i internet i kablovsku... jezivo, i zao mi je sto prolazite kroz to... Ko je novi vlasnik?
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)