I moj app u Konacima je kupljen iz kredita, isključivo AIK banka, uslovi bili super…ne kao stambeni, ali ok. Posle toga, Naradna Banka zabranila kredite za fizička lica i kupovinu apartmana ( poslovni prostor ) Dok se nisu prodali celi Konaci, samo AIK banka ( vlasnik MK ), za kupovinu samo app u Konacima ( takodje vlasnik MK ) .Tad sam trebao da znam da nesto smrdi…
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Mare NS: trebalo bi da radi Mali Karaman za ski open, osnežavaju veze KG-MK za sada a kada se to završi (povezivanje gondole sa centrom) onda će i stazu MK da osneže.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bilo bi lepo da stge stave nove kamere,kako bi bile jasnije,da se bolji predeli vide,,Bitnije pozocije,jasnije i da nezakucavaju sliku,da budu brze i jasnije,,,
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Može ali obezbeđenje kredita da bude druga nekretnina. I to može u nekim bankama, ne u svim...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Preteraste više sa tim konacima... Ko ide redovno gore raspitaće se kod vlasnika šta i kako... Koliko ljudi po BG i Srbiji je prevareno sa nekretninama, pa ne vidim da je bio desant na Beograd, blokada itd.. Kreće sezona, hajde da uživamo malo.. Svako neka svoje probleme rešava... Preteraste....samo hleba i igara...
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@Paki Nisam posustao i nastavio sam sa istraživanjem. Navodno ako je u katastru uknjižen kao "Stan-apartman" moguće je aplicirati za kredit, što je slučaj, koliko vidim, sa većinom objekata u Vikend naselju. Međutim, postavljaju se dva pitanja, da li prodavci žele da prodaju kupcima na kredit, i da li rizikovati da te banka iz nekog razloga ipak odbije, a nakon što si dao kaparu?Eventualno ako se nađe neka dobra duša od prodavca i stavi se u predugovor da se vraća kapara u slučaju odbijanja kreditnog biroa iz razloga koji je van moći kupca, kao što je ovaj.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)[i]Male su ili skoro nikakve sanse dobiti stambeni kredit i staviti nezavrsen objekat pod hipotekom.[/i]Greska, htedoh napisati "...staviti (nezavrsen) apartman...". Jos nesto, postoji mogucnost da apartmani budu upisani kao poslovni apartmani sto pravi neku razliku valjda. Ne bih konkretno da imenujem projekat ali u tom slucaju je izgleda moguce dobiti ako kredit. E sad, nisam siguran da li je to iz tog razloga ili zato sto banka vec ima neki poslovni aranzman sa investitorom. Kao sto rekoh, postoje razne vratolomije i treba se dobro raspitati. Nije nemoguce i dobiti kredit u nekom specificnom slucaju. Jedno je provereno i to mi je i investitor potvrdio, kao sto si Despotos i sam rekao, vecina su kes kupci. Nije tesko zakljuciti o cemu se radi i gde zapravo zivimo.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Despotos isto je i meni receno. Uglavnom ne daju ali ako je apartman upisan kao stambena jedinica onda postoje sanse. Postoji isto opcija ako je nov projekat i kreditira ga neka banka, ta banka ce ti dati kredit jer oni garantuju da ce projekat biti zarvsen. Sustina je da banka nece dati kredit ako objekat nije izgradjen vise od 70-80% (zaboravio sam tacno koliko) i ako nije stambeni jer mora biti pod hipotekom. Kao i uvek postoje izuzeci i banke se razlikuju. Mene isto sad interesuje recimo kako su ljudi dobili kredit za kupovinu apartmana u Konacima koji nije nov projekat. Ne vidim nacin osim ako imas nekretninu (ili nekretnine) u Srbiji cija ce hipoteka to pokriti. Male su ili skoro nikakve sanse dobiti stambeni kredit i staviti nezavrsen objekat pod hipotekom. To nijedna banka nece uraditi.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pratim komentare na temu apartmana i zainteresovao sam se za kupovinu istog. Međutim, nakon razgovora sa bankom rečeno mi je da banke ne daju stambene kredite na apartmane, a isto je i potvrđeno od par agencija sa Kopaonika sa kojima sam razgovarao. Naime, na Kopaoniku nije moguće ništa kupiti na kredit, i da odmah odustanem od toga.Vidim da je jedna dama napisala da je apartman kupljen iz kredita, pa ako je moguće da me posavetuje na koji način je to izvodljivo?Hvala unapred!
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi koji budu blokirali Kopaonik ne shvataju da ce da ispastaju samo ljudi koji dolaze kod njih u apartmane godinama .
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Uu, kakav dan :)
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ja bih otkupio po ceni koji ste platili ako ste ozbiljni
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@KonakRas, niko vas nije terao da kupite mačku u džaku, a sad kad vam nije po volji šta drugi vlasnik radi sa svojom privatnom imovinom (na šta ima puno pravo), onda ste odlučili da maltretirate nedužne turiste, umesto da svoje probleme rešite onako kako treba da se reše - pravnim putem i/ili prodajom tih sobičaka.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-19)@ukZnaci Vas 400 sposobnih i 3500000-4000000 idiota ukljucujuci i mene.Mora da si u pravu,od sutra pocinjem da mislimo o tome.Za pocetak idem kod poslodavca da mu pokazem tvoj post i pitam "sto me brate krades?".
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Dobar deo Konaka se uopste ne izdaje… A to sto se izdaje, uvek je puno. Pogledajte kakve su sada cene , sve je skuplje od Konaka Izgleda da drugi imaju koristi Ja bi na ski opening gondolom, za svaki slucaj
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Do centra ce i da dodju, samo ce malo teze nazad:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)To je sad vrzino kolo... vi njemu neplacate on neplaca drugima... svi ste na gubitku... kako niste resavali taj problem kad je upravljao MK! tad su vam cene odgovarale cutali ste i drali kozu gostima...Aj da vidim ko ce i kako da me blokira da nedodjem na kop... sta me briga za probleme privatnog kapitala.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Nisi dobro razumeo.Ugovor obavezuje MK dopremanje struje, vode, grejanja…Nije postojala firma. Ispade da su svi vlasnici totalni idioti, što malo nije realno. Nakon prodaje, par godina kasnije, osniva se firma sestra MK, upisuju se u njeno vlasnistvo sve zajednicke prostorije, da bi se povecao kapital, (firma je imala 1rsd, verovali ili ne), i tako se prodaje osobi koja je vec vise puta pokusavala da preuzme sve app u Andjeli… Dotičan gospodin je ostao dužan svima od kojih je uzimao app u zakup, i kao takav, postaje idealan partner MK. Godinu dana se vlasnici bore svim pravnim sredstvima, ne uspeva Ostala im je blokada planine, a najvise bi voleli da stanu pored vas I cekaju red za žicu Svi se nadamo da do blokade nece doci…
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)A sa cim ce da se prevezu u centar kada mora da radi Mali karaman da bi gondola radila?
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zato svima savetujem da dodju u Brzece. Za razliku od centra u Brzece nece biti blokada puta. I gondola vozi, iz Vikned naselja morate da se kolima snalazite po onom urbanistickom haosu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Da li neko ima neku informaciju koje ce staze biti otvorene za ski opening ?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja koliko razumem, kada ste kupovali apartmane, znali ste da dolaze bez infrastrukture. Prilikom kupovine, znali ste da odrzavanje (u koje ne spada samo ciscenje, vec dosta toga) placate PRIVATNOJ FIRMI! Ako je firma u blokadi i ne moze za vas da plati struju, vodu...to nije vas problem, pravno gledano. Ja ne vidim da je bilo sta tu nezakonito. Znali ste da ja takva kupoovina u nasoj zemlji "macka u dzaku". Ukoliko je ta firma resila da proda imovinu, to je njeno zakonsko pravo. Kako ce novi vlasnik organizovati svoje usluge, je takodje njegovo pravo. Na vama je da li zelite to da platite ili ne. Iako mnogi imaju dosta toga protiv vlasnika te firme, nista nelegalno nije uradjeno.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Koliko znam ovi iz MK su sve i zakuvali oko Konaka i sad ne znaju kako da se izvuku. Sinulo im bilo dupe da pojedinačno prodaju sobe a nisu ništa pripremili za to. Uzeli dosta para ali i stavili sebi na glavu 300-400 nezadovoljnih pojedinaca. Onda odabrali totalno pogrešnog čoveka za dil oko zajedničkih prostorija i sad je nastao haos !!!
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)A šta je potrebno? Da se mi iz Vikend naselja, organizujemo i postavimo kameru. Da bi imali prenos na infoKOPu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Uk Ako neki deo mojih postova nije jasan, slobodno reci da pojasnim. Nije problem
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Web kamera u vikend naselju ne radi zbog nezakonitog gradjenja objekata, nezakonito dozvoljena gradnja plus sve to u realnom vremenu prikazano na najposecenijem skijaskom portalu.naravno da je ugasena do daljnjeg
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Defector Ti si bas frustriran, nije problem u Konacima, problem je u tebi i tvojoj nesposobnosti da budes uspesan. Evo ja sam isto od tih koji su slusali da se uci skola. Zavrsio je,.radim u struci,.za platu kod privatnika i mogao sam da kupim apt. mojoj porodici. Sada ti lepo.razmisli gde si pogresio i ko ti je kriv,.sigurno ne vlasnik apt. u Konacima.
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@vikendas Hahaha brate moj sta napisa, fekalije, guzva, konaci... Pa kako si to sve spojio u jedno, lol. Da li si cuo za floskulu, potrazi po googlu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kamere iz Vikend naselja nisu više u funkciji zato što je internet provajder koji ih je instalirao prodat, a novi vlasnik je uklonio kamere. Što se tiče kamere sa Čardaka, ona će uskoro biti ponovo aktivna. U međuvremenu su aktivirane kamere iz Doline sportova i sa ski kafića Green.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zašto je forum ugašen? Vratite forum! ;) 8) :o
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)A zasto ne radi ni jedna kamera u vikend naselju??
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li ce za ski open raditi Mali Karaman ..da imamo vezu Hotel Rtanj i staze ..?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ima li nekih novosti vezanih za Konake tj hoce li proraditi za ski opening?
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ala biju topovi! Ove kamere su top!!!
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Koliko sam ja chuo nece biti blokade Kopaonika nego samo ulaza u Grand i garazu Granda
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jel radi osnezavanje i jel se zna nesto za pocetak sezone ima li neko informaciju?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@TreskaPrepešačio sam letos stazu Treska uzbrdo i nizbrdo i nije bilo instalacije za veštačko osnežavanje ako se dobro sećam. Bili su u toku neki radovi na gasovodu, ali instalacije za veštaka mislim da nije bilo.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Džaba i sneg i topovi kad imate parking i građevinski materijal na sred staze...
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zdravo, jel Treska ima vestacko osnezavanje? Razmisljam da odsednem u Suncanom bregu, pa nisam siguran kada se otvara obicno treska za izvlacenje i povratak u apartmane...
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@mamaDina Zašto ponovo objavljujete tekst na koji ste dobili odgovor? Ima ona stara poslovica da 100 puta ponovljena laž postaje istina, ali nećete valjda sad 100 puta stavljati isti tekst? @mamaDina Opet vi pretite blokadom? Hajde da blokiramo planinu zbog vaših apartmana, pa kad budete zadovoljni, onda vi sa nama blokirate planinu zbog zagađenja reke koja prolazi ljudima ispred kuća, vašim otpadnim vodama? I zbog nedostatka javnih parking mesta koje zauzmu vaši gosti (jer im vi uz apartman niste obezbedili parking). Može?
(+34) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Lion Zvezdara- Temperature proteklih dana su se uglavnom kretale iznad graničnih vrednosti za proizvodnju veštackog snega, a to znači iznad -3⁰c uz vlažnost vazduha uglavnom iznad 90%. Ski staze na Kopaoniku su u dosta velikom rasponu visina, tako da su i temperature logično u rasponu koji ne obezbedjuje uvek istovremene uslove za osnežavanje... Sto se tiče staza koje se uvek prve otvaraju one su uglavnom iznad 1750mnv. i na njima će narednog vikenda biti novih snežnih padavina. Tokom naredne sedmice postojaće uslovi za dugotrajnije osnezavanje postojecih staza, pa bi se moglo govoriti i o pripremi istih za otvaranje sezone i pre openinga. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Da li noću rade sistemi za veštačko osnežavanje staza, niko ništa ne priča o tome, bilo je par fotografija pre par dana i to je to? Mislim da su uslovi ovih dana bili dobri za to, a ski opening je baš blizu.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pozdrav,Čitam da je otvorenje sezone 08.12.Da li žičare rade i pre 08.12 ako ima snega ili tek 08.12. počinju raditi?Pitam zato što nam se "potrefilo" da ćemo ove godine doći na Kop već 03.12, pa me zanima da li će se moći skijati i pre službenog otvorenja ili sve počinje tek tada? Ovo nam je tek drugi puta na Kopu (ali ne i zadnji) i ne znamo kako to ide u "predsezoni".
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Neka su moje izjave paušalne, ali mi je savest potpuno čista. Možete me prozivati zbog svih Vaših frustracija,ali ovaj sajt je namenjen skijašima koji su ljubitelji Kopaonika, tražili su informacije o Konacima, jer svi ćute, ili nas napadaju. Lično poznajem par divnih žena iz Banje i Raške koje su radile u Konacima, i od toga živele tokom godine, sa nekima sam brala borovnice, prepešačila Kopaonik uzduž i popreko, ali da , vi znate koliko ja ne znam…Izvinjavam se svima na smaranju Nadam se da do blokade neće doći, ali po svemu sudeći , samo nam to preostaje
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Da li bi neko od vlasnika apartmana u Konacima mogao konkretno da kaze sta je problem. Koliko je odrzavanje(voda,struja,grejanje,internet) bilo do sada za koji tip/kvadraturu i koliko je sada? Razumeo sam da je problem nastao u pausalnom nerealnom povecanju usluga od strane vlasnika, pa bilo bi lepo da konkretno kazete sta Vas muci?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@mamaDina Zaboravih, da, Kopaonik je bio čisto mesto dok se u okolini hotela Karavan nije nakotilo stotine kuća, hotela i koječega drugog, dok on nije postao Grand, dok se kućice koje su oko Karavana postojale nisu pretvorile u solitere sa apartmanima i bez parkinga. Reka o kojoj govorim u prethodnom komentaru je bila čista, iz nje se pila voda i u njoj su živele pastrmke. Onda je došlo do "razvoja" neki genije je rešio da aispusti fekalije iz svega toga su reku i to bi bilo to. Dakle, da. Kopaonik jeste bio čist, lep i zelen (to se naravno, dešava tokom ovog godišnjeg doba koje ne priznajete jer nema skijaša pa valjda i ne postoji) pre dolaska ovog zlatnog doba
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@mamaDina Toliko paušalnih izjava na jednom mestu odavno nije bilo. Kopaonik nije turistička destinacija ili skijalište. Kopaonik je planina. I u proleće i u leto i jesen i na kraju i zimi. Ne znam o kom gradonačelniku tačno je reč jer ovaj koji je na vlasti kod mene u gradu nema veze sa Kopaonikom pa ne vidim povod za njegovu prozivku. - Moje komšinice izdržavala porodice čisteći vaše apartmane? -Porez i sve dažbine plaćam više nego bilo koji vlasnik jednog apartmana u Konacima jer je kvadratura moje kuće daleko veća, a svi imamo istu osnovu. Što bi u školi rekli "sedi, 1, sve ti se pobrkalo." Ovoliko pretpostavki pretočenih u besmislene tvrdnje zapravo čak ne zaslužuju nikakav odgovor.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@MajstorStvarno ste "Majstor" u izvrtanju cinjenica.2000€ nemamo zajedno,daleko ispod toga.Bili smo naivni i slusali "vase je samo da ucite" 🙄,dok su drugi lapali,kupovali stanove,app po moru,planini,...Da problem mi je kad me klepis platu ipo za sedam dana smestaja,vredja inteligenciju.I sad je problem kad treba da se plate komunalije, ajde da mi skijasi blokiramo zato sto nam je mnogo to sto vi naplacujete.E sad ide ona poznata Nikole Koje "pedeset godina ste vozili najbolja kola,pedeset godina .... najbolje ...,pedeset godina se izdrk..., e sad kad se .... vise ne dize, ajde da se bavimo postenjem.Pos.... se ja na to Vase postenje"Na kraju krajeva ovde je cist finansiaki interes njih,Vas i nas.Nemam nikakvu potrebu da se solidarisem sa bilo kojom stranom,ali kad dodjem gore za svoje posteno zaradjene "novce" i godisnji odmor ne zelim da gubim vreme,energiju i zivce zbog Vas.Gospodo protestvujte,strajkujte,bunite se,trazite svoja prava ali ne preko nasih ledja,idite pred institucije pa blokirajte njih.Mi Vam ne mozemo pomoci (licno ja ne zelim dok ne pocnete da zivite u realnom vremenu, 33 radnih dana za sedam dana smestaja u 25-30m2 ),stoga nemojte da navlacite bes ljudi.Kada je blokiran saobracaj zbog Rio Tinta nisam mogao cerku kod lekara da odvezem,zamolio da me puste, kazu "ne,ovo radimo i zbog vas i vase dece".Dobro ostavio sam kola na ulici, dete u ruke ,a pre toga sam "blokiro na duze-nadam se" dva debila.Bila i policija nista mi nisu rekli ljudi ,a plus su vozaci iz kolone stali na moju stranu.Pokusajte da izbegnete slicne situacije zbog Vas i nas.Pravac institucije.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Dakle Konaci postoje otkad smo mi vlasnici? Ostali objekti ne zagadjuju reku, to sto su okolne parkinge pretvorili u hotele mi smo krivi? Ko kaže da se ne bunimo protiv zagadjenja, svi plaćamo paušalno boravišne takse, a na šta ih troše Vas gradonačelnik I ostala bratija u opštinskim foteljama ne znam! Plaćate li vi takse I poreze? Prva ću stati u red za bojkot protiv zagadjenja reke i planine, djubre nam dva puta fakturišu, mesečno plaćamo vise nego vi za godinu dana. Kopaonik je skijalište, turistička destinacija,, dobro je da ima turista, ceo kraj živi od njih. Šta je sa vašim komšinicama koje su izdržavale porodice radeći sa nama, koje su odežavale apartmane I ispraćale goste? Sve su sada bez posla, verujem da ćete ih vi zaposliti u vašoj privatnoj kući…
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Padace nocas sneg nadam se novih 10cm .. lepota Kopaonika . Pozdrav i uzivajte u snegu i samo pozitivno 😀
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)