Razum je prevladao, postignut sporazum MK Grupe i Udruzenja vlasnika u Konacima. Biće sezone u Konacima…
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Đađa pa u petak 9 12 će biti još gore nego sutra
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jednostavno ne moze na silu a priroda nam nekoliko godina unazad govori da ako padne sneg krajem novembra redovno ide plus i kisa pa tek onda sneg i zima.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Odlaže se opening za petak 9.12.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Nema tabaca?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Zahladjenje koje nam stiže najverovatnije u noći nedelja na ponedeljak biće burno sa pojačanim vetrom severnih pravaca. Naravno biće snežnih padavina ali nedovoljnih za neku značajniju konsolidaciju staza, ohrabruje to sto će bar 2-3 dana temperature biti u solidnom minusu na celoj površini skijališta, što će obezbediti kontinuirano osnežavanje prioritetnih staza... Tamo iza 15-og nas očekuje nestabilno vreme sa smenama toplih i hladnih talasa... Ohrabruje to što će na visinama iznad 1700m ta zatopljenja biti dosta slabije izražena pa će se snežna podloga na prioritetnim stazama konsolidovati. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Večeras i noćas će se sređivati staze za sutra. Najverovatnije Karaman greben i Malo jezero. Danas je bilo i kiše tako da je stanje sa snegom relativno loše. Najavljeno je i nešto padavina noćas u vidu mokrog snega. U prevodu od noći zavisi šta će (i da li će) raditi nešto ujutru. U svakom slučaju ne očekujete ništa spektakularno o skijanja. Sve je na samoj ivici za bezbedno otvaranje staza. Ako bude bezbedno i minimum uslova za normlano skijanje skijalište će raditi. Pratite rad tabača noćas na kamerama :)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Iole normalno skijanje tek oko 20. decembra. Pre toga verovatno od srede Karaman Krst i Malo jezero.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav, zna li neko sta se na kraju desava sa konacima. Da li ce raditi?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Nema nista od openinga :(
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zvanicno : Konaci opet rade i nastavljaju rad u nadamo se uspesnoj sezoni 😊
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bravo za novu kameru na Green Ski Bar-u :) wow... :D:D:D:D:D:D
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Hteodor(iOS): I mi čekamo zvaničan info od Skijališta. Ove tri staze su tabane, ali vreme je stvarno očajno (jugovina). Ako se staze otvore i neće biti nešto kvalitetnog skijanja, više da se zadovolji želja za prvim spustim. Mi ćemo u svakom slučaju biti na licu mesta ujutru. Što se tiče otkazivanja ski openinga to se do sada nikada nije desilo. Ski Opening je više dobro posećena manifestacija sa mogućom opcijom skijanja nego samo skijaški događaj. Iz tog razloga uvek je održavan u istom terminu, u prvoj nedelji decembra, nezavisno da li je bilo moguće skijanje ili ne.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Jel ima neko tacnu informaciju da li se odlaze ski opening obzirom da po Bg kruzi prica da se sve pomera zbog vremenskih uslova(visoke temp) za sledeci vikend?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav za sve dobre ljude i ljubitelje Kopa-a! 🙂 Poseban pozdrav za Aca, našeg najpouzdanijeg prognozera, koji nas uvijek obraduje lepim prognozama(najavi snega)😀 Aco, nesto nam se smeši od nedelje veče, koliko vidim, grešim li? Može li to biti početak perioda od koga više necemo brinuti o visini snega na nasem divnom Kopaoniku?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)koliko se sećam ne bi se prvi put desilo da ne bude skijanja za ski opening to je turistički događaj a ne dan početka skijanjaskijanje često počne pre ski openinga ali mislim da se jednom već desilo i obrnuto
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li će proraditi kamere vikend naselje 1 i 2!?zašto su sklonjene!?????
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ali na primer prošle godine za opening su radile Crvena Duboka, Pančić, Sunčana Dolina, pored ove standardne 3. Snega je bilo za izvos još početkom decembra, pa je otoplilo naglo negde oko nove godine pa je tad bio problem dodatno. Definitivno Decembar na Kopu nepredvidiv.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Klima se promenila i vremenske prilike takogje. Pre 30 40 godina snega je bilo i u nizini za tadasnji dan republike 29 novembar a u poslednje vreme snega nema ni na najvećoj planini ni povratkom decembra. Tradicionalna manifestacija SKI OPRNING start nove ski sezone je pod znakom pitanja zbog edostazka snega.Cudno je da niko od vodećih ljudi ski centra ili iz SS ne donese opravdanu odluku da se prvi dan opvaranja i manifestacija odloze za 7 dana kad se steknu bolji uslovi.Ispada je ski opening kao crkveni praznik pa ne moze da se pomeri. Pa i Vaskrs se pomera pa nikom ne smeta .Isto bi moglo i ski opening pm samo kad bi pomenuti iz SS hteli. Nedelje pre ili posle nije bitna skijašima. Kako moze na Staroj Planini i na Zlatiboru kasnije. Predprosle godine samo je Karaman Greben bio osnezen a okolo trava. Dobronamerno vam dajem predlog i ideju.
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@StevsMože neki detalj zašto je to jezero između Malog Karamana i Karaman toliko bitno, i zašto je bre toliko skupo?Ako je samo do rada mašina i kopanja, da se prijavimo svi što teramo daske nizbrdo po koja kolica zemlje da preteramo. :DKoliko trenutno jezera u svrhe sistema za osnezavanje ima na Kopaoniku?
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Jug,Jug,Jug...do nedelje vece.Vec u ponedeljak osetno hladnije tem.tone u minus.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Realno najveći pomak će biti kada se izgradi jezero između Malog karamana i Karaman grebena. Plan je da se uz jezero povećaju i pumpna postrojenja, te će onda jednovremeno moći da se osnežava daleko veći deo planine. To je verovatno sledeća velika investicija na Kopaoniku (red veličine oko 5 miliona eura), koja će podići kvalitet skijanja na početku ski sezone i tokom decembra meseca, kada je generalno najveći problem sa snegom.
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Iskreno, iznenađen sam da će uspeti da spreme i ove 3 staze s obzirom na vremenske uslove, mada mislim da je mala šansa da se održe do vikenda, najavljuje se otopljenje... Još jednom se pokazalo koliko je bitno da se staze osnežavaju bukvalno svaki put kad vreme to dozvoli, samo tako sezona može da bude uspešna i bez prekida.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Milan Ako cemo realno za ovaj vikend ,70% ljudi ide da uziva u kafanama 😃 Planina,skijanje nisu na prvom mestu...pogotovo uz ovakve uslove sa snegom.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Trenutno se pripremaju Karaman greben, Krst i Malo jezero. Najverovatnije će to i raditi za opening, ali nemojte da me držite za reč :) Imate fotografije sređenih staza od jutros na našoj instgram stranici i Viber grupi. Uskoro kačimo na portal prognozu i fotografije.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)izgleda da sistem za menjanje klime HARP radi . evropa pravi toplu zimu a teoreticari zavere sa nestrpljenjem ocekuju toplu zimu da mogu da likuju-eto jesmo li vam pricali da HARP sluzi da menja klimu na planeti 😂😂😂
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pa, nije da su bacili, vec uplatili da uzivaju planini, imalo skijanja ili ne. Ne razumem tvoj hejt prema tim ljudima sto mogu otici gore.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Hoće, hoće radiće samo ne znam čemu kad je i ovih dana sljackavac a mogu misliti tek od cetvrtka kad bude temperatura u velikom plusu. E narode, bacili ste pare za smeštaj za 3-4 dana plus za ski pas bez skijanja.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-20)Da li je poznato koje će staze raditi za ski opening?
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Ljudi oce li sta raditi od staza za ski opening?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Da li ce policija da radi svoj psoao za ski opening,,Jer gore ce da bude veliki kolaps,a svuda ce se parkirati i niko se nece kaznjavati...Da li ce da se stave kante za smece u celom Kopaoniku ili ce da se opet zatrpamo u smecu..
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li neko ima novije informacije koje će staze biti otvorene za ski opening, ako neke uopšte?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@AminLol, druže, promašio si potpuno.Dakle, po tebi je znak zahvalnosti ovi što mu klikću minuseve? Interesantno.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Mene interesuje da li će raditi Bele reke ove sezone i kako do njih stići, jel sa malog karamana, ledenice i izlazi se na belu reku 2? Hvala u napred! Pozdrav svim skijasima
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)To sto neko lajkuje Acin komentar, ne znaci da ocekuje sneg od njega, vec je u pitanju samo znak zahvalnosti za to što čovek radi. Ski pozdrav!
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ski opening stativa, kako se meni čini…
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Lol,Da mi je samo da vidim bratinu koja daje doleglas Aci iz Čačka, jer daje realnu prognozu vremena u narednom periodu. Zanima me taj sklop ličnosti.Pa ne može vam čovek stvoriti sneg, ne određuje on vremenske uslove.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Kakav tehnološki napredak na Kopu. Bravo za kameru na Green ski baru.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kako stvari stoje, skijanje na Kopaoniku je sve gore i gore iz godine u godinu. Vise faktora ja ukljuceno na zalost, od ogromnih guzvi, politike kojom se vodi vecina ljudi na planini (opljackaj sto vise mozes), pa sve do magle koja je izgleda realna buducnost Kopaonika, jer je toliko dana sa maglom da to vise nije normalno. Tako da je korisnicko iskustvo sve losije... :(
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kako stoje stvari samo karaman greben za ski open ...
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Biće dosta muke da se adekvatno pripreme staze za skiopening. Prvo iole značajnije zahladjenje nas očekuje najverovatnije krajem naredne sedmice oko 11-12 decembra. Pre samog zahladjenja biće kratkotrajnog zatopljenja koje karakteristično za te situacije, jer oblačni sistemi koji donose zahladjenja ispred sebe u prednjem sektoru guraju toplu vazdusnu masu uz karakteristična pojačana strujanja vazduha... Prava promena vremena i nešto ozbiljnije oko 17-og. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+58) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)MARE NS- Pitanje je samo koliko su uspeli da proizvedu veštačkog snega, inače temperature one maksimalne će se kretati uglavnom u intervalu od 2-4⁰c na većem delu skijališta uz pretežno nisku vlagu... Veliki pozdrav!🙋♂️
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa, mozes pogledati prognozu, samo upises Kopaonik Weather na Google-u. Ali pazi, sve van 3-4 dana nije ti sigurno!
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Konaci su objekat koji je pod zastitom drzave. Velika ce biti steta za planinu i njene goste, ako ne rade. Mnogo imam uspomena tamp. Male guta krupni kapital. U centru cemo moci odsedati - nikad.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li neko ima info kada bi mogle da se ocekuju neke ozbiljnije padavine?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Budite oprezni sa pompeznim najavama ski openinga, vreme u narednom periodu ne ide na ruku sistemima za osnežavanje, a ne želim nikome da se ispali kao mi danas na Jahorini! Uzeli odmor, platili smeštaj, prešli 400km u jednom smeru, da bi nam na dan otvaranja rekli da od skijanja nema ništa, jer nisu uspeli da spreme staze. Pritom se hvale mesecima nekakvim vrhunskim sistemom za osnežavanje koji kao radi i na + temperaturi.
(+57) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Loco mislim da su sanse 1%, ali uvek mozes da se popnes peske pa spustis :D
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Od 8.12 stize topli talas cak ce temperature prelaziti 6+ .... moze li Aco da kaze nesto za period od 8.12 .. kakvo nas vreme ocekuje od 8.12 do 12.12
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li je tacan info koji sam dobio da od petka pustaju neke staze?
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Meni strimovi rade u punoj rezoluciji. Sram bilo ove iz infokopa sto nisu uklonili maglu sedam dana ;D
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)