Pa kako oni mogu da znaju koliko će skijaša biti kada dosta ljudi je kupilo 10 u sezoni npr. I dosta njih kupuje na licu mesta. Nisam stručna pa ne mogu da kažem šta je problem sa otvaranjem staza ali znam da sam prošle godine ukupno 14 dana skijala na Kopu, nijednom nije radio Pančić za noćno a preko dana je žičara radila regularno. Vidim da i sada nema Pančića za noćno. Ne deluje mi da je njima samo sneg problem da puste stazu. Nadam se da će do sledećeg vikenda biti dosta toga pušteno, red je da izvuku sezonu. Pa neka se potrude malo…
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakvo je stanje sa putevima od naselja Treska pa do centra kad ovako napada? Da li se redovno čisti i ima li problema?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ako je neko sumnjao da je raj gore neka pogleda bolje!
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Koliko će staza pustiti na Kopaoniku nema direktne veze sa kolicinom snega. Koliko će staza pustiti zavisi i zavisilo je isključivo od broja ski passova koje su prodali.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)Da odgovorim svima kojima nije jasno zašto većina ljudi skija u januaru i nemojte više ostavljati "glupe" komentari šta ste navalili da skijate u januaru, kada u martu uvek ima snega. Ala ste *pametnice". Raspust za srednje škole je od Nove godine do 15 januara, za osnovce do 21 januara. Znači ako ja imam troje dece i razlika u godinama između dece je npr dve godine, onda naša porodica mora da skija u januaru tj od 8 do 15 januara "samo" 18 godina, jer mi imamo neki "glupi" običaj da Novu godinu i Božić slavimo kući, a ne u hotelu.
(+49) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Mozda zato sto je raspust u januaru?, sta mislis o tome
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Upravo spremaju stazu Karaman, sto znaci da mozda vec sutra krecu i Marine Vode i Karaman.8)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@Snjezni…Hvala vam dobri svete, Lena vas sve pozdravlja a masemo vam već u ponedeljak u 9h, vazda prvi na žici!!! We ❤️ Kop ⛷️
(+13) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@MaugiNije me mrzelo i našao sam poruku od Stevs-a Link >>>Stevs27.11.2022 | 23:25Kamere iz Vikend naselja nisu više u funkciji zato što je internet provajder koji ih je instalirao prodat, a novi vlasnik je uklonio kamere. Što se tiče kamere sa Čardaka, ona će uskoro biti ponovo aktivna.U međuvremenu su aktivirane kamere iz Doline sportova i sa ski kafića Green.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jel postoji samse da produze radno vreme ski centra. I dodaju malo jezero i pancic na nocno skojanje. Preporucio bih svima da idete na nocno zato sto je skikajanje stvarno mnogo bolje nego preko dana nema guzve, jedino sto je malo hladno.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@MajjoS obzirom na to koliko pada sneg upravo, uzeću slobodu reći do 26, januara da će Duboka biti 100% otvorena. Srećan povratak na daske. :)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@MajjaSrediće do tad verovatno, ja se nadam da će za 5-6 dana većina staza raditi.
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Koliko im vremenski treba da srede staze? 26.dolazimo a posle dve godine pauze zbog bebe zelja mi je da konacno stanem na skije. Nadam se da cu imati srece, pa bar duboku da otvore.
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Ova kamera iz Brzeća je odlična posebno kad se okrene prema planini pa se vidi gde je snežna granica.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Bez brige, biće snega i narednih dana uz umerene do jake mrazeve tako da će SS biti u mogućnosti da otvaraju sve staze čak i one kojima su najniži delovi pozicionirani i na 1500m poput Krčmara. Dobro je što je u višim delovima skijalista bilo čak i juče kada je ispod 1800-50m pretežno padala kiša i susnežica. Sada će sve zavisiti od mogućnosti SS da što pre pripreme staze. Malo strpljenja i biće napokon sve u redu...
(+79) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nakačila se oblačnost na Kopaonik i sve što ima izručuje na planinu. Narednih dana prava zima..🤩 Veliki pozdrav!
(+97) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kakve su sanse da se sa ovakvim padavinama 31 januara otvori 70% staza?
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Auu, al` sipa, divota! Sad će biti problem da utabaju sneg :D Vala smo imali sva godišnja doba u ovih mesec dana.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@cogitoCogito ergo sum, ti li si?Ne može staza da se otvori čim napada sneg. Nakon što padne dovoljno snega, prvo mora da se utaba, i nakon tabanja da "odstoji" neko vreme, a kako bi se utabani sneg lepo povezao međusobno i formirao čvrstu ploču za skijanje.Ako bi se sneg tabao odmah nakon padanja, i staza otvorila odmah nakon tabanja - takva staza bi bila komplet rasturena za cirka sat vremena.
(+33) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@SuLol, vidim ti se i dalje držiš svog najvećeg uspeha u ovoj godini, jednog ispuštenog slova L. Samo nastavi, ako mi ostaviš ovde adresu i ime, poslaću ti uramljen komentar, na počasno mesto u kući da postaviš, pored slavske ikone.Zapravo, da imaš sposobnost razumevanja pročitanog teksta, shvatio bi da su jedine kritike na koje sam odgovarao, budalaštine koje pojedinci pišu apropo staza i nedostatka snega. U celoj Evropi nema dovoljno snega, osim preko 2500m, a na Balkanu se nigde nije uopšte skijalo do pre par dana.Kada bi znao bar engleski jezik pored maternjeg, i bio informatički pismen, to bi sve mogao i sam da proveriš lako uz par klikova. Npr.https://www.washingtonpost.com/world/2023/01/12/skiing-climate-change-alps-snow/ https://www.motherjones.com/environment/2023/01/record-high-temperatures-europe-ski-resorts-closures/No, lakše je pljuvati nekoga, a kada ponestane argumenata reći da botuje.Odajem priznanje KimiVb, Aco Čačak i Stevs, što godinama odgovaraju na jedna te ista pitanja, pokušavajući bar malo da edukuju publikum na temu skijališta, vremena i planine.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Rokaj, samo rokaj!!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da Da Daa samo padaaaj!!!
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@mikansHahah, Miko car, slatko si me nasmejao. Podržavam predlog!Ako ništa drugo, Mika je lepo zamolio. Bela reka za gospodina Miku i njegovu kćerku!
(+25) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nema ko da sredi staze
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Snega ima,sneg pada vec 6 ,7 sati bez prekida. Skijaliste radi bez tabaca,staze su katastrofa.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-14)Beli se beliii moj beliii Kopicuuuu 8)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Idemo, rookaj snimaj ⛷✌️❄️
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Paadaaaj!!
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zasto sad ne rade Pancic i Mali karaman? O cemu se radi? Napadalo je dovoljno snega.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Ljudi, uživajte u ovom zatrpavanju, po svemu sudeći, a najviše prognozi za naredni period, uskoro će se otvoriti najveći deo skijališta.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Očekujem današnje komentare u smislu staze su užasne, nisu sređene i slično. :DKo je gore nek uživa u snežnom danu.
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@daliAko bude padao sneg kako je najavljeno, dobre su šanse da otvore još koju stazu.Čujem da su počeli pripremaju Marine vode, Duboke su uvek prve na listi posle Pančića i Malog Karamana. Jedino za Jaram ništa ne znam.P.S. ako si tabloidnim tonom dobio prvi odgovor, možda je i do tona kojim si postavio pitanje. Just saying.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Stižem sa ćerkom u nedelju pa bih zamolio SS da puste ceo ski centar sa sve Belom rekom, hoće dete, ja joj pričao. E pa hvala unapred 🤔
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kakav predivan prizor...Nekada je raspust počinjao oko 21.01. i trajao do prvog vikenda u februaru...Zapravo je to pravo vreme za raspust...Budite mi zdravi i veseli...:)
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ima li ko info koliko je palo jutros i ima li sanse za neke nove staze?
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Maugi, mislim da je Stevs pisao da je hotel na kom su bile kamere prodat i da je novi vlasnik skinuo kamere.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Može malo direktne demokratije?Ko želi da moderator uklanja komentare koji ne doprinose temi neka da ovde +, a ostalima ne moram ni da govorim šta da rade - ne sumnjam da će se snaći. Nadam se da će rezultati glasanja biti uzeti u obzir.
(+36) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Evo odmah iz tvog odgovora covek vidi da ti ne spadas u te normalne jer si informerskom dedukcijom zakljucio da sam uvredio ljude koji pisu. Samo vidim da vecina ljudi ovde leci svoje frustracije i pise gluposti, ne zelim da im pomazwm u tome, samo da mi neko odgovori STA MISLI O OTVARANJU NOVIH STAZA NAREDNI VIKEND. Hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)Obožavam sve staze na Kopu i samo zbog staza sam uvek dolazio i dolazicu.. Što se tiče svega ostalog sve je isto kao i u celoj zemlji: Prelepa zemlja,najgluplji ljudi koji su sve upropastili.. pa čak i na INFOKOP-U-prelepo zamišljeno ,a čitajte komentare😪 Samo se pitam dokle ćemo voditi bratoubilački rat!? Pozdrav za sve skijašice ,skijaši voljno👊
(+48) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dobro vece svima, nije mi jasno cemu ovoliko negativnih komentara na racun Kopaonika. Imamo u okruzenju Kopaonik, Zabljak, Jahorinu, Bjelasicu, Bansko, Borovec, Pamporovo, Kranjska Gora, Parnasos, ... i nigdje nema snijega. Vremenska prognoza se promijenila i bice sigurno od 01.03.2023. do 15.04.2023. i vise nego dovoljno snijega da se skija na Kopaoniku. Nije mi jasno zasto svi zapnu za ovaj period od 15. decembra do 15. februara, ako je i vise nego jasno da ce svake sledece godine covjek morati da gata da li ce u tom periodu na Kopaoniku biti snijega ili ne, a vec unaprijed zna da ce ga 01.03. sigurno biti.
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@Dali "nekoga iole normalnog ovde" ??? Znači mi sa ovog foruma smo mahom nenormalni? Nemam reči.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Valjda ce biti i ja dolazim za taj vikend
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Na Kopaoniku nema popusta zbog malog broja staza koje rade? Na Jahorini ima.
(+26) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Po skromnoj proceni nekoga iole normalnog ovde, ako sneg bude padao cele naredne nedelje kako se najavljuje u prognozama, kakve su sanse da za vikend 27og budu otvorene duboke, jaram, marine vode?
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Poceo sneg pa presao u kisu , do vikenda nista
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@Ne vrediIma narodna mudrost, sigurno si je čuo nekada, čak i takav: čega se pametan stidi, time se budala ponosi.Pa tako i ti. Hvalisanje lokacijama zimovanja i letovanja, čak su i skorojevići prevazišli. Što govori gde si ti duhovno.Pošto ti misliš da je uspeh u životu otići van granica Srbije na skijanje, tebi verovatno i jeste, neviđen uspeh. Meni je naprimer, sasvim obična stvar, koja nije vredna pomena.I baš nas briga, gde vi skijate. Zašto pišete o tome na INFOKOP, ako vam je toliko lepo tamo?
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kiša do večeras a onda u narednih dana 37cm snega.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molim nadležne da nam vrate kamere vikend naselje 1 i 2!!!!!!zašto su ugašene???
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Robosrb botovski brani Kopaonik jer bukvalno svakoj kritici replicira, a nemoguce da na "paradigma planini" celog naseg drustva bas sve valja. Dalje od Kopa nije bio jer bi znao da se Sljeme ne zove Sjeme i ne bi njegovu visinu od 900m uporedjivao i uzimao kao primer da u Evropi nema snega.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@mikac Da, mislim da će izvesno biti otvoreno još staza za Sretenje, imajući u vidu da pada sneg danas i narednih dana. Obično je za Sretenje u funkciji celo skijalište. Ali naglašavam, obično. Cela ova sezona je neobična, blago rečeno.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)