Može li mi neko reći da li je zabranjeno parkiranje ovde kod taksista na prvoj kameri sa Jat-a što se vidi? I ako jeste iz kog razloga jeste? Gore uz ulicu ka Upravi stoji znak zabranjeno parkiranje i tu je trotoar i to je uredu ali ova par mesta tu dole niti su na trotoaru niti stoji znak za zabranjeno parkiranje... Zna li neko nešto o ovome pošto je danas saobraćajac slikao i pisao svima, ali bukvalno svima prijave.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@STEVS koliko je skijalo u proseku ljudi za vikend na ski openingu 1?
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ana bez mana, ne da ima jedno sidro, nego ni njega nema!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Evo prognoze i ovde:Četvrtak- Na Kopaoniku, nakon jutarnje i prepodnevne vedrine, uslediće postepeno naoblačenje sa zapada, ali će se zadržati suvo vreme. Vetar slab, istočni. Maksimalna temperatura -5°C. U toku noći na petak počeće da provejava sneg.Petak- Oblačno i malo toplije vreme, sa snegom, nešto konkretnijim u prvom delu dana. Kasnije uveče, usled prolaznog dotoka toplijeg vazduha sa juga u sklopu toplog fronta, očekuje se kratkotrajni prestanak padavina. Duvaće slab do umeren, jugoistočni vetar, u višim zonama planina na udare pojačan. Maksimalna temperatura -2°C.Subota- Oblačno sa snegom, koji će najslabiti biti rano ujutru, dok će kroz dan pojačavati intenzitet. Najjače padavine se očekuju uveče i u toku prvog dela noći na nedelju. Vetar slab do umeren, u prvom delu dana jugoistočni, zatim u skretanju na severni. Od večernjih časova, sa okretanjem vetra na severni uslediće i osetan pad temperature. Maksimalna temperatura -3°C.Nedelja- Još ujutru i deo prepodneva oblačno sa snegom, zatim se očekuje prestanak padavina i postepeno razvedravanje. Duvaće umeren severni vetar. Biće veoma hladno, uz maksimalnu temperaturu od -9°C.Što se ukupnih snežnih padavina od petka do nedelje tiče, očekuje se da padne novih 30 do 35cm snega.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Do sad su mogli skoro sve staze da puste da su hteli koliko je vreme extra.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakav predivan prizor ....Uživajte srećnici na stazama ....
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li neko zna da li je renovirana staza Marine voede, tj. da li je uradjena zicara na obe strane kako je receno prosle godine (trebalo je da se prosiri sa jednog tanjira na tanjir sa obe strane zicare) pa me zanima da li je to uradjeno i da li radi staza, ili je sve kao i prosle godine sa jednom zicarom - tanjirom.
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)au kakav lep dan!!!
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nadam se da po ovakvom danu osnežavaju nešto što se ne vidi na kamerama.
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aco druze ajde napisi neku detaljnu vremensku prognozu za naredne dane, verujem da bi znacilo svima, a ne samo meni 😀 Pozdrav
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Trebalo bi od 8 h
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pozdrav svima, da li je otvoren Deciji Grad? Hvala unapred na odgovoru.
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)ZEROONZE- Hvala na lepim željama, i mi tebi i svim skijašima i borderia želimo najlepšu sezonu do sada, uz konstataciju da će ovaj decembar biti što se tiče vremena jedan od boljih.:):):)
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Da li neko zna od kada rade kucice za prodaju ski pasa ujutro) hvala
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Azimut- Ne znam gde si to gledao, ali u svakom slučaju Ciklon koji ce se formirati sa centrom u Jadranskom moru će gro padavina davati u Jadranskom priobalju i okolnom Dinarskom masivu. Tako da će planinski predeli u tom delu Balkana dobiti najviše snega. Jaka visinska strujanja južnih pravaca će uticati da Kopaonik bude uglavnom na periferiji tih padavina u prvom delu a kasnije po običaju će biti nešto bolje pozicioniran, pa je za očekivati da snežni pokrivač bude oko pola metra početkom naredne sedmice... Velioki pozdrav.:)
(+37) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-18)@igorogrev Zato što ne znaju kako.. Jer kad bi igrali fer play obe strane bi bile zadovoljne, i planina bi narasla za koji metar! ;-)
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zasto se kalkulise sa vestakom?!?
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pozdrav Kimiju i Aci, za novu sezonu sa puno snega!
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Poznata stvar. Kalkulišu prema broju skijaša.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Na Jahorini za vikend najavljeno oko 80 cm snega. Aco brate javi se. Ima li sanse da deo ovog talasa donese Kopu barem upola toliko ? Ti sa Jelice vidis dalje i bolje.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Nemanja kop Vozi pancic i to ti dodje na isto kao i prvi deo duboke crne 😉
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)Izvestaj sa terena. Imam sezonski ski pas. Juce sam pre kretanja zvao Skijalista da pitam dal'' mi vazi za nocno i dal'' radi. Kazemi covek,nisam siguran,prebacicu vas na kolegu koji zna. Kolega kaze ,vazi naravno i radi. Ja dodjem na Kop kad ono prc. Ajde to sam nekako i prezalio. Ne pada im na pamet da otvore,malo je skijasa. Radi ovo sto radi,staze netaknute u toku popodneva i noci. Ni jedan jedini prolaz ratraka od dan ranije. Meni licno ne smeta ali ipak bi trebalo da budu pod konac...skipas cena 100%. Sramotno je sto ne radi Mali Karaman. Sto se ambijenta tice,prelepo je.
(+47) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pustajte duboku :) I crnu makar do medjustanice
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Noćna staza se pušta u petak i tada je besplatno korišćenje iste, zatim Mali karaman i druga staza Krst, a priprema se i Crvena Duboka i pokušaće da je osposobe takođe.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zanimljivo je da i ova mala količina snega se ne uklanja sa parkinga te je zato ovaj apel upućen javnoj službi koja je nadležna za održavanje.....Pozdrav svim ljubiteljima našeg Kop-a ...
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li neko ima informaciju šta se dešava sa novim ski liftom na Marinim Vodama? Poslednja informacija je bila još krajem novembra da su pripremili temelje za stubove ali s obzirom na vremenske uslove da li je realno očekivati da nas usreće i puste ski lift ove sezone?Hvala.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Zasto ne radi Pancic danas?!
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)SaLicaMesta odakle ti ta informacija, mislim da svi koji dolaze nadaju se ostvarenju tvog komentara
(+1) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Mali Karaman od srede, Duboke od petka, pozz svim skijasima :)
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Da li zna neko sta je bilo sa devojkom sto su je udarile sanke Gorske Sluzbe spasavanja u petak na stazi na Pancicu?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Prosle godine sam bio u periodu oko NGod i sve zice su pustili , uslovi su bili super. Mislim da iako budu uslovi za sve staze i pre ngd da ih nece pustati ranije , zbog kapaciteta gostiju i broja radne snage.
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Pada pada, kako lepo pada. Videh da ce narednih dana da budu izuzetno povoljni vremenski uslovi, a sledece nedelje ce biti ozda i veci sneg. Pozitivno je sto je se krenulo sa pripremom Dubokih, mislim da treba da ukljuce i Krcmar. To onda izuzetno menja stvari na bolje. Ako se minus odrzi i obistine prognoze RHMZa o jos 10 sneznih dana u decembru, eto za Novu godinu ful staza na Kopu. Snezni pozdrv ljudi.
(+24) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ako puste duboku I mali karaman u narednih 7 dana to ce biti premija. Sa drustvom uglavnom odem na kop u periodu pre nove godine, I retko kada se desavalo da radi jos staza sem klasike, Pancica I Karamana. Tako da cu ja biti zadovoljan I otvaranjem pomenutih posto sa te 2 staze pokrivati pola planine, I mozete sve vreme ici off-piste ukoliko ima snega a kako stvari stoje bice snega I za van staze :)Vidimo se u petak, pozdrav skijasi - hejteri prestanite, nikoga ne zanima to sto pricate.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Dejane, radno vreme skijalista ce se produziti kad se i dan produzi. U Decembru je dan najkraci, tako da posle 15:30 vec pada mrak. Mislim da je prosle godine od NG produzeno na 16:00 a u feb do 16:30
(+7) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Poz svima,Pitanje u vezi radnog vremena skijalista:Da li ce ostati ovako i nadalje ili ce menjati nesto?Prosle god je bilo sat vremena duze 09:00-16:30h, pa sredinom sezone pomereno na 08:00-15:30h.Ako me dobro pamet sluzi, mada... :)
(+0) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)Nikad bolji ski opening
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-16)mora se priznati da je kopaonik puno evoluirao kako dobro tako i lose dobro je sto se sve vise ulaze i sto je mk promenom organizacije firme i infrastukture napravi da ima bolje i kvalitetnije usluge i prostora,s druge strane divlja gradnja u svim oblicima pravi od kopaonika kaludjericu i zlatibor sto ide u nepovrat a posebno nervira neljubaznost u skijalistu srbije od toga da vas jure da morate da se slikate i maltretiraju za skupi ski pas za ono sto daju i sto ne dozvoljavaju da ja koji kupim ski pas za ceo dan ne mogu da dam ni svom detetu ni bratu da koristi ako ja vise necu da skijam Do najvece prevare koje niko ne vidi dok mu se nesto ne desi a to je da kazu da ste osigurani na skijalistu a ne kazu da ste osigurani na samo 100.000 din maksimalno i to u slucaju smrti ili totalnog ivaliditeta tako da dragi skijasi zelim vam da nikada ne saznate kakva je to prevara u marketiske svrhe
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Zaista, kada se ocekuje da ce Crvena Duboka biti u funkciji ?
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)Osnezavaju se, ali za open dva ce biti mali karaman , ali ko sto stivs kaze jako je tesko da ce duboka do tada biti spremna.
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Osnezavaju duboke i mali karaman. Ski opening 2 is coming :D
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Neverovatno koliko smo prsli kao narod. Pljujete po skijalistima i hotelijerima kako skupo ovo ono a za cene goriva, hrane itd cutite. Najlakse je sedeti u sobi i kuckati kako ne valja ovo ono...
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-42)Narednih 7 dana povoljna meteorološka situacija.Biće povremenog snega počevši od noći nedelja na ponedeljak, uz gotovo konstantan minus. Sistemi za osnežavanje rade večeras i na malom Karamanu tako da se u toku sledeće sedmice očekuje otvaranje bar još dve tri staze, što bi malo ublažilo ovu disproporciju cena ski pasa i ponudjenog izbora staza, koja rezultira moramo priznati dosta mučnoj situaciji. Poznajem dosta ljudi koji se bave raznim poslovima vezano za ovo skijalište kao i veliki broj skijaša koji su verujte svi redom nezadovoljni a mogu slobodno reći i ogorčeni. Moje skromno mišljenje je da bi bilo veoma dobro da se odgovori pozitivno na zahteve ogromnog broja skijaša i bordera koji vole ovaj ski centar jer alternative uvek postoje...
(+113) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-34)U Dolomitima ( i mnogim drugim skijalištima ) uz dozvolu za gradnju imate i učešće ( finansijske obaveze ) prema radu žičara ili prohodnosti puteva ( različite vrste saradnje i obaveza - npr. akcionarstvo u infrastrukturi zimskog centra ) ! Zašto bi preduzeće ( državno / privatno ) pod nazivom " SS " bilo zainteresovano za popunjenost kapaciteta raznih poluilegalnih apartmanskih smeštaja ( poslovanje bez fiskalnih kasa ) .
(+35) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)Da ali posle I prošlogodišnjeg otvaranja usledio je isto vikend koji je bio posećen.. Tako da nemešate babe i žabe...
(+22) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-29)Ne gubi vreme na Semeniku ...ima još puno da se radi da to liči na nešto ! Jednostavno je devastirano i ono malo što su imali od ski - infrastrukture . Priroda je lepa ( kao i veći deo planina u Rumuniji ). Bolje idi na Staru planinu ( našu ).
(+30) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-25)Ne znam sta tripujete. Podeili se skijasi u dva openinga. Ovaj drugi ce da bude jos bolji. Sigurnije sa snegom i nesto jeftiniji ski pass. U zibiru bice ista poseta i duplo veca zarada za Skijalista. Niko ne pominje najvazniju stvar. MOZE DA SE SKIJA!
(+40) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-45)Polako ljidi, pa ovo je tek prvi Ski-opening u ovoj godini. Bice ih jos .
(+55) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-22)Bedak,Niko ovde ne pljuje ljude koji za svoje pare idu uz skoro punu cenu ski pasa da se spuste na tri staze i slusaju Bajagu. Kritikuju SS sto strateski mogu bolje da organizuju i to ski otvaranje adekvatnim popustima, i da organizuju u decembru akciju za decu sa porodicom-Jeftiniji ili cak besplatan ski pas uz odredjen broj nocenja, kao sto postoji u Dolomitima do 22.12. Platis 4 dobijes 6, deca gratis i slicno. Da bi popunili kapacitete koji su prazni kad im ne radi pola staza(bilo ili ne bilo uslova), a da neko ne placa punu cenu, nego da ima uz neku pogodnost,razlog vise da dodje. Ne zbog potrosaca, nego zbog njih samih tj.profita. Uz dobar menadzment, Kopaonik uz regulisanje elementarnih problema(kanalizacija, parking, izgradnja), otvaranje jos jednog mini centra(Mala Gobelja npr)i resavanja akumulacija za vest.osnezavanje, moze da bude(a vec donekle i jeste)jedno ozbiljno skijaliste za porodice i odlicna vikend varijanta za top skijase.
(+62) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-24)Sramota of ski opening-a...
(+46) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-28)Čitam ove komentare i shvatam koliko ste svi vi u suštini nesrećni. Zapitam se što imaš potrebu da pljuješ, odeš lepo za svoje pare tamo gde se osećaš bolje i uživaš. Pravo izbora. Nije džabe neko izmislio floskulu sirotinjo i Bogu si teška.
(+71) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-61)